آموزش گوهرشناسی و آشنایی با سنگ های قیمتی – صنایع دستی نیاکان

علاوه بر اینها، مسئولین امر اظهاراتی مبنی بر تأیید یا تکذیب حضور الماس در استان سیستان و بلوچستان داشته­اند که به سطح مطبوعات هم کشیده شده است؛ تا جایی که آقای طوسی که در حرفه سنگ­های قیمتی و نیمه قیمتی در شهر مشهد فعالیت دارد و در سال­های گذشته بعنوان مشاور رئیس سازمان صنایع دستی و گردشگری وقت فعالیت می­کرد، همراه با نمونه­ای از کانی الماس به وزن تقریبی دو قیراط از نوع اورالی به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مراجعه نمود و اظهار داشت که این نمونه را از دبیری در مدارس زاهدان گرفته ولی برای ثبت محدوده اقدامی صورت نداده است.

اصلی ترین کانی اورانیوم نوع اولیه، اورانینیت (UO2) است که به آن پیچبلند (pitchblende) نیز گفته میشود. توپاز سنگی است که برای هزاران سال مورد احترام بشر بوده است و از آن انواع زیورآلات مانند انگشتر میسازند. البته اگر ایده بسیار خوبی داشته باشیم به روشی مانند جذب سرمایه هم فکر خواهیم کرد. برای تقویت جریان صفرا و کاهش علائم و درد ریفلاکس صفرا، میتوان دارویی به نام اورسودئوکسیکولیک اسید استفاده کرد. از منظر طب سنتی، صفرا یکی از اخلاط چهارگانه سازنده بدن است (دم، بلغم، صفرا و سودا) که تبلور و ظهور اصلی آن در همین کیسه صفراست.

متاسفانه این جملات را در حالی می نویسم که چندی قبل، یکی از اقوام نسبتاً نزدیک خود را که به اصرار پزشکان معالج و علیرغم بیماری قلبی، برای درمان سنگ کیسه صفرا اقدام به جراحی کرده بود را به آسانی از دست دادیم. کیسه صفرا، به زبان ساده کیسه کوچکی است که در زیر کبد و چسبیده به آن قرار گرفته است و از سویی به کبد راه دارد که از این طریق صفرا را دریافت می کند و از سویی هم از طریق یک مجرای مشترک با لوزالمعده به ابتدای روده باریک می رسد و از این طریق صفرای ذخیره شده خود را برای هضم مواد غذایی – و به طور مشخص چربی ها – وارد دوازدهه (یا همان اثنی عشر) می کند.

مطالعات نشان دادند که یک رژیم غذایی با مکمل گرده گل، ماهیچههای تقویت نموده و وضعیت بدن انسان را بهبود میدهد. افرادی که چربی بالایی در رژیم غذایی خود دارند. از سایر علل این مشکل میتوان به حرکات غیر عادی دوازدهه، استومای جراحی (دهانه مصنوعی ساخته شده از طریق جراحی) و مسمومیت غذایی اشاره کرد. برخی از عوارض غیر شایع این جراحی میتوان به باقی ماندن جای جراحی، التهاب، بافت اسکار، آسیب پوستی، عفونت، خونریزی، آسیب به مجرای صفراوی، ترشح صفرا به درون شکم اشاره کرد. کلسترول بالا در مایع صفراوی: به طور معمول، صفرا حاوی مواد شیمیایی کافی برای حل کلسترول دفع شده توسط کبد است.

عدم تخلیه کیسه صفرا: اگر کیسه صفرا، به طور کامل یا به اندازه کافی خالی نشود، ممکن است صفرا بسیار متمرکز شده و در تشکیل سنگ صفرا موثر باشد. بررسی میزان صفرا: در این آزمایش از دستگاه رنگسنجی برای شناسایی ریفلاکس صفرا استفاده میشود. صفرا به طور عمده شامل اسیدهای صفراوی و کلسترول است که اولی همان وظیفه هضم چربی ها را به عهده دارد و دومی یعنی کلسترول به همراه برخی مواد دیگر از راه مدفوع دفع می شود؛ به عبارت دیگر، صفرا وظیفه تنظیم میزان کلسترول خون از طریق دفع گوارشی آن را هم به عهده دارد، جالب است که بدانید کبد روزانه نیم تا یک و نیم لیتر صفرا تولید می کند.

بالا بودن بیلیروبین در صفرا: بیلیروبین ماده شیمیایی است که هنگام تجزیه گلبولهای قرمز خون در بدن تولید میشود. برخی شرایط از جمله سیروز کبدی، عفونتهای دستگاه صفراوی و برخی از اختلالات خونی باعث تولید بیش از حد بیلیروبین در کبد میشوند که به تشکیل سنگ صفرا کمک میکند. سنگ صفراوی رنگدانهدار: این سنگهای قهوهای تیره یا سیاه، هنگامی تشکیل میشوند که صفرا حاوی مقدار زیادی بیلیروبین باشد. قهوه که ریسک ایجاد سنگ کیسه صفرا و دیگر مشکلات صفراوی را کاهش میدهد. سن: سنین بالای ۴۰ سال ریسک سنگ کیه صفرا را بیشتر میکند.

سنگهای کیسه صفرا یا کیسه صفرا، با لاپاراسکوپی به نام کوله سیستکتومی (Cholecystectomy) از طریق چندین برش کوچک در شکم خارج میشوند. شایعترین نوع سنگ، کلسیم اگزالات میباشد اما برخلاف تصور عمومی درجه سختی آب (محتوی نمکهای کلسیمی) عامل خطری جهت سنگهای کلسیمی نمیباشد. همچنین اگر در اسکن میزان بالایی از کلسیم درون کیسه صفرا مشاهده شود، درمان آغاز میشود. جراحی انحراف (جراحی Roux-EN-Y): رایجترین نوع جراحی برای رفلاکس صفرا و شامل ایجاد یه راه ارتباطی با روده کوچک است تا از تماس معده با صفرا جلوگیری شود. شکاف بین مری و معده، یک حلقه عضلانی موسوم به اسفنکتر مری تحتانی، برای جلوگیری از بالا رفتن اسید معده است.

هرچند بیشتر اوقات، آسیب به دریچه پیلوریک در نتیجه جراحی معده، حذف کامل معده یا عمل بایپس معده برای درمان چاقی مزمن استفاده میشود. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که بعد از چرک شدن کامل سنگ پا، از برداشتن آن چندشتان می شود باز هم آن را دور نیندازید. مدت کوتاهی پس از برداشتن کیسه صفرا، ایجاد اسهال ممکن است یکی از عوارض باشد اما بعد از گذشت یک ماه بدن با شرایط جدید وفق پیدا خواهد کرد. بعد از برداشتن کیسه صفرا، فرد همچنان قادر به هضم چربیها خواهد بود چون کبد همچنان صفرا را تولید میکند اما به جای ذخیره آن در کیسه صفرا، بعد از مصرف غذا و ترشح از کبد به طور مستقیم به روده کوچک میریزد.

علائم سنگ کیسه صفرا چه هستند؟ علل و علائم رفلاکس صفرا چه هستند؟ علل ابتلا به سنگ کیسه صفرا چه هستند؟ گفته می شود که الماس افکار و احساسات افراد را چه نقطه قوت باشند و چه ضعف، چه خوب باشند و چه بد تقویت می کند و به افرادی که آن را حمل می کنند جرات و امید برای افزایش اعتماد به نفس میدهد. التهاب کیسه صفرا: سنگ صفراوی که در گردن کیسه صفرا قرار میگیرد میتواند باعث التهاب کیسه صفرا شود که کوله سیستیت نام دارد و درد شدید و تب ایجاد میکند.

رفلاکس صفرا میتواند به عنوان یک عارضه از جراحیهای خاص مانند جراحی کیسه صفرا رخ دهد. وجود سنگ در کیسه صفرا، بر اساس اندازه و محل قرارگیری آن به دلیل فشار به بافتهای سلولی کیسه صفرا یا مسدود کردن مجرای آن عوارض و علائم متعددی مانند التهاب و آسیب به اندامهای اطراف خواهد داشت. در اپلیکیشن ارزیف میتوانید نمودار قیمتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس، دوج کوین و بسیاری دیگر را ببینید. سفارش و خرید تلفنی از مراکز تولید آن نیز راهی دیگر برای تامین نیاز به این تجهیزات می باشد. برای بهبود کابوس های شبانه و بیخوابی موثر است.

اما بر خلاف نظر طب کلاسیک، در طبّ سنتی، عمل صفرا محدود به هضم چربی ها نیست؛ بلکه این خلط تلخ مزه که در تمام بدن گردش می کند؛ خلطی است تیز و سوزاننده که مسیر را برای حرکت سایر اخلاط باز می کند؛ به هضم غذا کمک می کند؛ حرکات روده ها را زیاد می کند؛ در بدن تولید حرارت می کند و انسان را در بروز بعضی واکنش های هیجانی به ویژه خشم یاری می کند. کاهش وزن سریع میتواند احتمال سنگ صفرا را بیشتر کند.

اگر در عکس، چنین نقاط شفافی دیده شود و پای تشخیص سنگ وسط بیاید ، به احتمال قوی سنگ اسید اوریکی است. اما اگر کبد کلسترول بیشتری از مقدار صفرا حل کند، کلسترول اضافی ممکن است به صورت بلور و در نهایت به سنگ در بافت کیسه صفرا یا مجاری آن تبدیل شود. ریفلاکسات با استفاده از خواص نوری بیلی روبین، از طریق تنفس وجود صفرا را بررسی میکند. در سال هاي اخير متخصصان طب سنتي كشف كرده اند كه سنگ پا كشيدن خواص بسيار زيادي براي درمان بسياري از بيماري ها دارد. تعداد زيادي از كاربران مركز مشاوره بازرگاني ، توليد كنندگان سنگهاي قيمتي هستند كه متاسفانه مشتري مناسبي براي محصول خود ندارد .

با چشم غیرمسلح به سختی میتوان سنگهای بیکیفیت و رنگ شده را تشخیص داد که در کمال تاسف باید گفت تعداد سنگ های تقلبی نیز بسیار زیاد است. ممکن است یک یا تعداد زیادی سنگ صفرا ایجاد شود. اگر این دو اشتباه تشخیص داده شوند رفلاکس صفرا آسیب جدی به سیستم گوارش وارد میزند. رفلاکس صفرا میتواند به دیواره لوله گوارش در ناحیه معده و مری آسیب برساند. در نتیجه عدم انتقال سریع محتوای معده به روده باعث تجمع فشار در معده میشود و اسید و صفرا را به داخل مری میراند.

دیدگاهتان را بنویسید