از بین بردن سنگ کیسه صفرا با ساده ترین درمان خانگی

اگر سنگهای صفراوی عفونت کیسه صفرا را ایجاد کرده باشند، فرد مبتلا به آن، ممکن است دچار تب و لرزش شود در اکثر موارد عفونت سنگ صفراوی، مردم برای دفع سنگ در بیمارستان بستری می شوند. قیمت سنگ آنتیک در فروشگاه کالاساخت منصفانه ترین قیمت بین همکاران و تولیدکنندگان است و کیفیت محصولات نیز در بالاترین سطح ممکن قرار دارد، همچنین شما دغدغه ای برای ارسال محصول نخواهید داشت و ما پس از خرید و نهایی شدن آن، محصول مورد نظر شما را ارسال می کنیم. به گزارش خبرنگار ایمنا، سنگهای کلیه رسوبات سختی هستند که اغلب به علت بالا رفتن غلظت املاح و نمک در ادرار به وجود میآیند، ایجاد این سنگها علل متنوعی دارد و ممکن است در هر جای دستگاه ادراری از کلیه تا مثانه دیده شوند.

این سنگها میتوانند بسیار کوچک به اندازه یک دانه شن باشند و یا بسیار بزرگ به اندازه توپ گلف تغییر کنند. بارداری: در طی سه ماهه سوم بارداری، به علت تغییر در ترکیب ذخیره اسیدهای صفراوی و ظرفیت حمل کلسترول صفرا، اشباع کلسترول افزایش قابل توجهی پیدا میکند که این مساله خود به تشکیل سنگ کیسه صفرا کمک میکند. سنگ کیسه صفرا یا کوله لیتیاز، سنگی از جنس کلسترول است که درون کیسه صفرا تشکیل می شود.

درد های مربوط به کولیک صفراوی بصورت گهگاه بروز می کنند و احتمال وقوع درد در هر ساعتی از شبانه روز ممکن است. در عمل سایندگی آنچنان فرقی بین سنگ پا طبیعی و مصنوعی نمیباشد و بنابر سلیقه میتوان هر نوع از آن را استفاده نمود. یکی از روش های رایج برای خلاص شدن از شر این بیماری ها گزینه جراحی است که برخی از پزشکان آن را به بیمار پیشنهاد می کنند. به طور معمول آنها برای بیمارانی که به لحاظ جسمی قادر به تحمل جراحی نیستند استفاده می شوند.

در نتیجه، این درمان ها دیگر رایج نیستند. قهوه ای طلایی تا زرد از رایج ترین رنگهای این کانی می باشد. جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا به عنوان یکی از شایع ترین عمل های جراحی در سطح دنیا با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است. جراحی کیسه صفرا به عنوان عملی که بعد از آن تغییرات چندانی در عملکرد ارگان های بدن فرد به وجود نمی آید شناخته می شود. همانطور که در بالا اشاره شد صفرا به هضم مواد غذایی چرب کمک می کند، اما باید گفت برداشتن آن باعث نمی شود کبد از تولید صفرا برای هضم چربی ها متوقف شود.

در سال 1896 به جواهر فروش مشهور M.Donegal در لندن فروخته شد. سؤال یکی از مخاطبان درباره عمل کردن کیسه صفرا و عوارض آن را در ادامه میخوانید: من تقریباً 4 سال پیش بلافاصله بعد از زایمان بهعلت سنگ کیسه صفرا با تجویز پزشکم، مجبور شدم کیسه صفرای خود را بردارم؛ بعد از آن بهمرور عصبی شدم و الآن نمیدانم چهچیزهایی برایم مناسب و چهچیزی برایم ضرر دارد؛ یک رژیم غذایی برای کسانی که مثل من کیسه صفرای خود را عمل کردهاند، ارائه دهید. 12 درصد آمریکایی ها از سنگ کلیه رنج می برند و احتمال این که افراد مبتلا به سنگ کلیه در 10 سال آینده دوباره به آن مبتلا شوند 50 درصد است.

مصریان و مردم بابل بسیار به این سنگ علاقه داشتند و اشراف آن را بر خود می آویختند. برای دریافت رژیم غذایی مناسب با پزشک خود مشورت کنید به دلیل تفوات شرایط جسمانی و پزشکی فرد با فرد دیگر احتمال می رود گزینه مناسب یک فرد برای بیمار دیگر مفید نباشد. حال اگر به هر دلیل این تغلیظ بیش از حد صورت گیرد؛ کم کم نقاطی از صفرا خشک شده و تبدیل به قطعات جامدی میشوند که همان سنگهای صفراوی هستند.

در مدت توقف صفرا در این کیسه، کمی از آب آن کم و به اصطلاح تغلیظ میشود. کاربرد : نمونه ھاي شفاف آن در جواھر سازي مصرف دارد. بیشترین تنوع این سنگ نیمه شفاف بوده و گونه های شفاف و براق آن بسیار کمیاب هستند. در صورتی که درد کیسه صفرا شدید باشد و علائم آن مکررا بروز یابند، ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی باشد. در واقع باید گفت هضم غذا بعد از این جراحی با مشکل مواجه نمی شوند و مانند روال عادی و قبل انجام می شود. دقت داشته باشید در این حالت بدن نمی تواند چربی و قند را به طور موثر هضم کند، بنابراین انرژی حاصل از غذا به عنوان چربی در بدن بیمار ذخیره شده و باعث افزایش وزن می شود.

انجام ورزش برای کنترل وزن، از بهترین گزینه ها برای مدیریت کاهش وزن بعد از جراحی کیسه صفرا می توان به پیاده روی، یوگا، تای چی، شنا، دوچرخه سواری و پیلاتس اشاره کرد میوه ها، سبزی ها، لبنیات کم چرب، پروتئین های بدون چربی و فیبر را در برنامه غذایی خود بگنجانید، دقت داشته باشید میوه ها و سبزی ها منبع بسیار خوبی از فیبرهای محلول و نامحلول در آب محسوب می شوند وجود هر دو نوع فیبر محلول و نامحلول برای گوارش مواد غذایی گزینه ضروری محسوب می شود زیرا ضمن تنظیم حرکات روده از بروز ناراحتی های گوارشی مانند یبوست به طور موثری جلوگیری می کند، در ضمن به یاد داشته باشید از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های شیرین در طول دوره نقاهت خودداری کنید زیرا به دلیل مقادیر زیاد قند موجود در آنها منجر به بروز به اختلال در عمکلرد دستگاه گوارش می شوند.

قبل از انجام این جراحی برخی از آزمایش ها توسط پزشک برای فرد تجویز می شود تا برخی از موارد قبل از عمل مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. در صورت اینکه سنگ کیسه صفرا کوچک باشد و حاوی کلسیم نباشد داروی اسید اورسودوکسی کولیک تجویز خواهد شد. در ۱۹۷۴ در منطقه لوگر(جنوب کابل)کمر بند مس دار بزرگی(مس عینک) کشف شد. این نوع از تورمالین به خاطر لیتیومی که دارد در رنگ های مختلفی شامل قرمز تا صورتی، آّبی تا سبز، سبز و بی رنگ وجود دارد و برخلاف دو نوع بالا، استفاده زیادی در جواهرسازی دارد. وجود سنگ صفرا عوارض بسیاری دارد.

این سنگ بر خلاف الماس سفید قیمت پایین تری دارد به همین دلیل در تولید جواهرات خاص و منحصر به فرد از این نوع الماس استفاده میکنند. سطح روی این سنگ از موجهای خاص و منظمی تشکیل شده است و رنگ کرمی عسلی آن به زیبایی سنگ افزوده است. به این معنی که صفرا از همان ابتدا که وارد کیسه صفرا میشود غلیظ باشد و لذا احتمال تشکیل سنگ در آن بالاتر از حدّ معمول است. عمل جراحی کیسه صفرا به صورت لاپاراسکوپی انجام می شود یعنی با چند سوراخ بسته جراح از داخل شکم عمل می کند که به زبان عامیانه جراحی لیزری نیز نامیده می شود.

برای قدم نخست پزشک به بیمار توصیه می کند از مصرف مواد غذایی چرب و سرخ شده برای هضم بهتر بدن پرهیز کند. این عامل باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری در بدن می شود که یکی ازین مشکلات سنگ کیسه صفرا می باشد. او از آب و هوای بدخشان ستایش ها کرده و شفایابی خویش را از مرض مزمن که مدت ها باعث رنج و عذاب او گردیده بود یکی از خاطرات فراموش ناشدنی خود میداند. برخی از سنگها ممکن است که دارای رنگهای متفاوتی و بر اساس زوایایی که در آن دیده میشود از خود نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید