اصول پرورش ماهیان اکواریومی

قطعا در هیچ کجای دنیا یک بازی مرگبار به نام ماهی مرکب وجود ندارد که در آن بازیکنان جان خود را در بازی از دست بدهند (البته امیدواریم این طور باشد!) ولی عنوان سریال از یک بازی به خصوص گرفته شده که زمین بازی آن شبیه به یک مرکب ماهی است. بی شک سریال بازی ماهی مرکب می توانست تبدیل به یک رمان یا کتاب مصور مهیج و خواندنی شود. این کاربر در توییتر خود نوشت: «اگر گی-هون یا بازیکنان دیگری تای قرمز را انتخاب می کردند، آنها هم نگهبان می شدند.» هیچ مدرکی نداریم که این فرضیه را ثابت کند.

شخصیت اصلی سونگ گی-هون بازی کره ای به نام «دی دی کاجی» را با یک سرباز انجام می دهد (در این بازی سنتی کره ای بازیکنان باید قطعه کاغذ تا زده ای را بُر بزنند.) گی-هون قطعه تا خورده آبی را به جای قرمز انتخاب می کند و بعدا روز بعد وقتی بیدار می شود متوجه می شود لباس آبی بازیکنان بازی را پوشیده است. ماهی سیکلید الکتریک زرد: سیکلید زرد شایان ستایش یک انتخاب عالی برای افراد مبتدی در نگهدای از ماهیها است. املاح معدنی موجود در این غذای لذیذ دریایی موجب بهبود عملکرد قلب و عروق خواهد شد.

اوزون برون سرخ شده طرفداران زیادی در همه سنین دارد که آن را تبدیل به غذای دریایی محبوبی کرده است. در واقع سریال بازی مرکب ماهی شبیه به پدیده ای همچون فیلم کره ای «انگل (۲۰۱۹)» شده که در سال ۲۰۲۰ در نود و دومین دوره جوایز اسکار در کمال شگفتی به اولین فیلم خارجی تبدیل شد که برنده جایزه بهترین فیلم اسکار شد. ولی این فرض جالب می تواند ایده خوبی برای دنباله احتمالی سریال بازی ماهی مرکب باشد! من از گروهی از نویسندگان و همینطور چندین کارگردان باتجربه استفاده می کنم.» موفقیت بی نظیر مجموعه ماهی مرکب مطمئنا باعث خواهد شد تا مدیران نتفلیکس تمایل زیادی به ساخت دنباله آن داشته باشند، ولی هنوز صحبتی از چنین پروژه ای نشده است.

هوانگ دونگ-هیوک، نویسنده و کارگردان سریال بازی مرکب ماهی قبلا به نشریه «ورایتی» گفته بود، قبل از اینکه بخواهد به فکر ساخت دنباله بازی ماهی مرکب (فصل دوم) بیفتد، ممکن است سری به دنیای سینما بزند. با این حال، دونگ-هیوک قبلا در کنفرانس خبری گفته بود که تنها اولین بازی سریال شبیه به این فیلم ژاپنی است و او سال ها قبل از اینکه فیلم «هر طور خدایان بخواهند» اکران شود در حال کار بر روی فیلمنامه سریال خود بوده است. در حالی که حدس و گمان های کاربران اینترنتی برای پیدا کردن کتابی که سریال از آن الهام گرفته ادامه دارد، ولی دور از تصور نیست که به زودی با توجه به موفقیت بازی مرکب ماهی شاهد نسخه کتاب مصور یا رمان آن باشیم.

اگر تا به حال تمام قسمت های بازی ماهی مرکب را تماشا کرده باشید، حتما می دانید که بازی مخوف بازیکنان در همان ۹ قسمت تمام نمی شود. همان طور که می دانید ماهی های اسکات از ماهیان آب های شور و تلخ هستند ، اما تا سن بلوغ امکان تبدیل آب شور به شیرین برای آن ها می باشد. بعد از گذشت یک ساعت ماهی را از یخچال بیرون بیاورید و با برس ، روغن زیتون را به تمام قسمت های آن بمالید. محيط رودخانه معمولا پوشيده از ريگ ها و صخره هاي ريز و درشت است كه در طي زمان صيقلي گشته و همين ليز خوردن و حركت سريع اين ماهي را موجب ميشود.معمولا در مسير رودخانه صخره هايي در برابر آب مقاومت ميكنند كه اين برخورد با عث ايجاد آبي برفكي و پر اكسيژن ميگردد و در عين حال از سرعت آب ميكاهد كه محلي مناسب براي استراحت است.چاله هايي كه توسط گردابها ايجاد شده اند يا تكه كنده درختي كه بر آب افتاده است يا حتي سنگي كه سايه بر رود افكنده محلهايي است كه هر ماهي قزل آلا براي خود مكاني امن و قلمروي مطمئن ديده و بسته به زمان رشد به تغيير اين مكانها ميكند.معمولا اين ماهي تمايلي به ديده شدن ندارد و بسته به شكل ظاهري خود استتاري خوب را در زير آب دارد .ولي احتياط بيش از حد اين ماهي و خطراتي كه در دوره لاروي خود طي نموده اين موجود را از خطرات آسمان كه ميتوانسته پرنده ماهي خوار يا باز يا بحري باشد او را بر اين ميدارد كه رعايت احتياط در زير آب حد فاصل خود را با سطح آب محفوظ بدارد.لذا پيدا كردن چاله اي در عمق يا استتار در پشت سنگي كه آب آن برفكي باشد يا در زير سايه صخره يا كنده درختي بجز اينكه او را از شر دشمنان مصون ميدارد دماي آب در اين مناطق معمولا سرد تر است.آب زلال بجز تميز بودن لازمه محيطي شفاف جهت شكار است .

این سریال کره ای که در آن افرادی برای به دست آوردن پول باید در بازی های مرگباری شرکت کنند، طی هفته های اخیر سروصدای زیادی را به پا کرده و حتی تبدیل به یکی از پربیننده ترین سریال های غیرانگلیسی این تلویزیون اینترنتی شده است. بازیکنان در صورتی که پای خود را روی خانه های خاصی بگذارند، پل شیشه ای می شکند و جان خود را از دست می دهند.

شاید در روزهای اول نگهداری و یا هنگامی که استرس زده بشوند یا اینکه از محیط خود رازی نباشند و شاید دلایل دیگر مانند شرایط نامناسب اب و… اگر بگوییم این سریال دلهره آور غوغا کرده، شاید در حق آن کم لطفی باشد. ولی یکی از بازی هایی که در سریال بازی مرکب ماهی وجود دارد و قطعا واقعی نیست، بازی ای است که بازیکنان باید از روی یک پل شیشه ای با خانه های مربعی عبور کنند. کسانی وظیفه استخدام بازیکنان برای بازی ماهی مرکب را برعهده دارند، کارت های بازرگانی به رنگ قهوه ای روشن با نماد بازی که دارای یک دایره، مثلث و مربع است را به افراد نشان می دهند.

وبسایت «Koreaboo» در این مورد گزارش داده است که این عروسک واقعی است و تنها برای سریال بازی ماهی مرکب ساخته نشده است. اولین بازی که بازیکنان در بازی ماهی مرکب در آن شرکت می کنند، بازی موسوم به «چراغ قرمز، چراغ سبز» است؛ در این بازی عروسک مخوفی به بازیکنانی که در راستای چراغ قرمز حرکت می کنند شلیک می کند. این فیلم که بر پایه یک مانگای ژاپنی به همین نام ساخته شده، درباره یک سری بازی های کودکانه مرگبار است.

خط داستانی سریال بازی ماهی مرکب گروهی متشکل از بیش از ۴۵۰ بازیکن را در یک سری بازی های کودکانه خشونت بار دنبال می کند. چرا که خود دونگ-هیوک قبلا گفته بود که کتاب های مصور زیادی می خواند و همیشه تحت تاثیر بازی های سبک مرگ و زندگی معروف به بازی های بقا قرار داشته است. ماهی اوزون برون از آن دسته ماهی های کمیابی می باشد که دارای گوشت بسیار خوشمزه ای بوده و علاوه در ایران به کشور های خارجی نیز صادر می گردد .

ماهی ها دارایی پرازیت های داخلی وخارجی اند درمقآبل پرازیت های داخلی آنها مبارزه کار دشوار است مگر میتوان با اسفتاده ازحمام های مناسب ماهی را از پرازیت های خارجی عاری ساخت . این حشره ها درآب فراوان اند وبیشتر درجاهای دیده می شوند که ازنگاه گیاه های آبی غنی اند قانغوزک بزرگ شناور یکی ازمضرترین آنها را تشکیل میدهد . ماهی های اسکار نیاز به یک آکواریوم نسبتاً بزرگ دارند ، 55 گالن یا بزرگتر ایده آل است.

مرینیت ماهی سالمون قبل از طبخ آن در کمتر از یک ساعت انجام پذیر است و به شکل های متنوعی طبخ می گردد. پرورش ماهی سالمون در قفسهای دریایی سالم با رژیم غذایی سالم آغاز میگردد و مواد مغذی دریافتی توسط ماهی سالمون پرورشی مشابه مواد مغذی است که ماهی سالمون وحشی از دریا دریافت میکند. در نظر بگیرید که آیا با ماهی کوچک همدردی میکنید یا با ماهی بزرگ، برای تعبیر خوابتان مهم است. در واقع، بسیاری از بینندگان از خود سوال می کنند، وقتی برنده بازی با یک هواپیما از جزیره خارج می شود و پای خود را از هواپیما بیرون می گذرد، برای او چه اتفاقی می افتد؟

شخصیت های این کتاب در حال انجام یک بازی هولناک هستند. نگهبانان سریال بازی ماهی مرکب لباس های یک سره قرمز می پوشند. شخصیت اصلی سریال سونگ گی-هون (لی جونگ-جه) این تصور را به وجود می آورد که بازی مرکب ماهی مختص شهر خود اوست. خلاصه اینکه برای تعیین جنسیت اسکارها نمیتوانید از سه معیار گفته شده که برای تعیین جنسیت بسیاری از گونه ها کاربرد دارند، استفاده نمایید. اسکارهای جوان می توانند تا مدت ها پس از این که رشد کرده و از حالت نوزادی خارج شدند.

دیدگاهتان را بنویسید