انواع رنگهای الماس؛ با ارزشترین رنگ کدام است؟

الماسهای صورتی همچون الماسهای بیرنگ، بالاترین وضوح و کیفیت را دارند. از میان تمامی الماسهای دنیا فقط یک در یکمیلیون سنگ الماس به رنگ صورتی است. ستاره | سرویس خواص شناسی – در کتب قدیمی از فواید، برکات و خواص درمانی سنگ الماس مطالب زیادی وجود دارد. در مقایسه با الماس، فیروزه اصل دارای خلل و فرج (حفرههای) ریزی است که دلیلش هم وجود آب در این سنگ است. برای تشخیص توپاز اصل روشهای مختلفی وجود دارد. همهی توپازهای آبی در اصل به رنگ شیری یا آبی بسیار کمرنگ هستند که با قرار گرفتن در معرض اشعههای گاما یا الکترون به آبی تغییر رنگ میدهند.

این نوع نیز در سال 2003 در ارگون آمریکا کشف و رنگ آبی سیر آن از نظر سایه رنگ شبیه کلسدونی آبی باکیفیت سات. در سال ۲۰۰۵ این اوپال سیاه را ۷۶۳ هزار تا یک میلیون دلار آمریکا ارزش گذاری کردند. به همین دلیل، الماس درخشندگی کمتری خواهد داشت و در نتیجه از ارزش پایین تری برخوردار خواهد بود. الماس سختترین ماده شناخته شده در دنیاست که ویژگیهای خاصی مانند درخشندگی بالا و نیمه رسانایی دارد.

هر چه میزان آهن بیشتر باشد رنگ آبی در سنگ نمایان تر خواهد شد.یکی از ویژگیهای جذاب این سنگ رنگهای متفاوتی است که از هر زاویه در آن قابل رویت است. با آب و مواد معدنی مانند آهن ، لیتیوم یا منگنز پر می شوند و سپس کریستال ها را تشکیل می دهند. تالک داراي رخ کامل بوده که در محل پیوستگی ضعیف بین صفحات ایجاد می شود. بیشتر اوقات ، تفاوت رنگ بین الماس D و E فقط برای یک جواهرشناس حرفهای، وقتی که این دو الماس تحت بزرگنمایی و مستر استون قرار گیرد قابل تعیین است. این گوهر با ارتعاشات خود انرژى صاحبش را تقویت و تصمیمگیری را برای او آسان میکند.

الماس باعث غلبه بر دشمن میشود و وقار و عزت را در میان خلائق چند برابر میکند. الماس باعث تقویت قوه باه شده و همراه داشتن آن طول عمر و تندرستی را به همراه دارد. ولی اگر می خواهید الماس خود را روی طلای زرد استفاده کنید بهتر است که الماس شما خیلی بی رنگ نباشد. بنظر میرسد که فرو پاشی اورانیوم و واکنش های هسته ای آن با توریوم همان منبع گرمایی عظیمی است که در هسته زمین، باعث ذوب شدن قسمت خارجی هسته زمین گردیده و باعث ایجاد حرکت پوسته ای زمین می شود.

توپاز باعث بخشش و حقیقت میشود. درجه رنگ M معمولاً کمترین درجه رنگی است که توسط فروشندگان الماس آنلاین ارائه میشود. رنگهای مختلف الماس از معیارهای تعیین کیفیت الماس به شمار میروند و از شفاف تا زرد متمایل به قهوهای متغیرند. در سالهای اخیر، الماسهایی با سایههای رنگی مختلف به رنگهای رنگین کمان بیشتر رواج پیدا کردهاند. روتیل مصنوعی تقریبا حدود ۷ سال با نامهای زیبایی مانند “الماس رنگین کمان” در بازار عرضه میشد. از آنجایی که استخراج اوپال سفید به علت هزینه های بالای استخراج، ادعای بومیان درباره مالکیت زمین و غیره در بیست سال گذشته رو به کاهش بوده متقابلا قیمت آن بالا و فروش آن توسط کمپانی ها مشکل تر و سود آن کمتر می باشد.

الماس خونین عبارتی استعاری است و برای توصیف سنگهای الماسی به کار میرود که از مناطق جنگزدهای مانند سیرا لئون استخراج میشوند. آزتکها و اینکاها نیز سخت طالب زمرد بودند و مغولان هند نیز آن قدر برای آنها احترام و ارزش میگذاشتند که روی سنگها را با متون مقدس حک می کردند تا از آنها برای جلوگیری از شر استفاده کنند. گوهرها و سنگهای قیمتی به طور معمول یا بدون رنگ هستند و یا رنگهای خوشگل و خیره کننده و دلپسند را از خود به نمایش میگذارند که به زیبایی هر چه تمام توجه ما را به خود جلب میکنند و همین زیبایی و درخشندگی منحصر به فرد آنها است که باعث شده بسیار با ارزش و گرانبها باشند و در بین مردم جهان جایگاه اختصاصی و با ارزشی داشته باشند.

به دلیل بی رنگ بودن و سفید بودن ان میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای زیورآلات و جواهرات بدون رنگ باشد. برای 5 تا 10 دقیقه برگ های چای را در آب داغ قرار دهید. از نامهای دیگر الماس خونین میتوان به الماس سرخ، الماس جنگی، الماس داغ و الماس مبارزه اشاره کرد. در بالاتر اشاره کردیم که سنگ توپاز زرد به خدای خورشید مشهور است، چراکه مردم مصر باستان این سنگ را نماد خورشید میدانستند. مصریان باستان هم برای درمان چشم از زمرد استفاده میکردند.

سنگ ماه تولد شهریور با رنگ آبی بسیار جذابی که دارد نماد حقیقت، عقل، تفکر و شجاعت است و در زمان باستان آن را «گوهر خردمندان» مینامیدند. سنگ قیمتی توپاز آبی را نباید هرگز در معرض دمای زیاد قرار دارد زیرا صدمه میبیند و احتمال شکستن آن زیاد خواهد شد. با تحقیقات بیشتر، مشخص شد که ایزوتوپ نه چندان کمیاب اورانیوم-۲۳۸ میتواند به پلوتونیوم تبدیل بشود و مانند اورانیوم-۲۳۵، میتواند توسط نوترونهایی با دمای بالا شکافته شود.

این سنگ اولین بار در جنوب ماداگاسکار در سال ۱۹۰۲ (همانند سرندیبیت) کشف شد. در این مطلب خواص و ویژگیهای انواع سنگ های قیمتی را معرفی کردیم و توضیح دادیم که کدام یک در ایران وجود دارند. اما امروزه تقریبا هیچ کدام از این تفکرات رواج ندارد و ویژگیهای ظاهری و صنعتی الماس باعث ارزش آن شده است. برخی از عوامل که باعث افزایش خطر ابتلا به سنگهای صفراوی میشوند، مانند سن، جنسیت و اصالت، قابل تغییر نیستند با این حال، رژیم گیاهخواری ممکن است، خطر ابتلا به سنگ صفراوی را کاهش دهد ؛ افراد گیاهخوار،خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرای بسیار کمتری دارند، در مقایسه با افرادی که گوشت مصرف می کنند.

اگرچه مزایای دارویی برای خوردن سنگ پا وجود ندارد، اما برخی از مزایای دارویی هستند که می توانید با استفاده از این ماده آرایشی و بهداشتی به دست آورید. در این مطلب فواید فوق العاده سنگ پا برای بدن را به شما عزیزان معرفی می کنیم. انواع سنگهای قیمتی سبز شامل زمرد و یشم اعلی است که در زیر به معرفی هر کدام از آنها پرداختهایم. هرچند اینگونه مطالعات با هدف اکتشاف معادن فلزی انجام شده است، اما می­توان از این داده بعنوان شروعی بر مطالعه سنگ­های قیمتی استفاده نمود.

نخستین عملیات حفاری جهت اکتشاف نفت و گاز در افغانستان در سال ۱۹۵۶ انجام شدهاست بطوری که در سال ۱۹۵۹ منجر به اکتشاف میدان نفتی انگوت در ولایت سرپل گردید. این الماسها مخفیانه به فروش میرسند و درآمدهای حاصله از آن بیشتر برای تأمین بودجه شورشیان یا عملیات نظامی ارتشهای مهاجم استفاده میشود. برای مجتمع تجاری که سنگ دیوار مرمریت کرم رنگ کار شده چه سنگی رو به عنوان سنگ پله میتونیم استفاده کنیم؟ مصریها از سه هزار سال پیش، این سنگ را به صورت نگینهایی در سایزهای مختلف در میآوردند و از آن برای انگشترهای خود یا برای تزئین ظروف استفاده میکردند.

برای كشور یا گروه تروریستی كه بخواهد بمب اتمی بسازد، تولید پلوتونیوم با كمك راكتورهای هسته ای غیر نظامی از تهیه اورانیوم غنی شده آسانتر خواهد بود. امروزه بدلیل محبوبیت سنگ سبز قیمتی انواع سنگ انگشتر از این سنگ زینتی تولید میشود. اما به صورت کلی، سالانه در شهر مشهد ۹ تن عقیق و ۶ تن نگین فیروزه تولید میشود. به طور کلی در حال حاضر فقط فیروزه و عقیق در ایران استخراج مىشود که سهم آن در مقایسه با تجارت جهانى بسیار ناچیز است. این معدن، درمنطقه شصت رخه وجود دارد که در سال های ١٣١٧ – ١٣١٨ به مقدار ١٠٠ تن از آن استخراج شده است.

تالک توده ای که به صورت بلوک هایی از معدن ها، استخراج می شود، به منظور استفاده در صنعت مجسمه سازی، مورد استفاده قرار می گیرد. باتری استفاده شده در محیط زیست تجزیه نمی شود و آلودگی ایجاد می کند اما انرژی خورشیدی آلودگی ندارد. علاوه بر این، روغن کرچک دارای اثربخشی در مبارزه با تورم است، به شدت در کاهش درد و کاهش تورم ناشی از سنگ های صفراوی موثر است علاوه بر این، روغن کرچک نیز به تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم لنفاوی کمک می کند. کسانی که به الماس گرید می دهند رنگ آن را با سنگ های استاندارد انستیتوی گوهر شناسی آمریکا مقایسه می کنند.

یکی دیگر از انواع رنگهای الماس I است. کالکوپیریت یکی از کانیهای خانوادهی پیریت و بسیار شبیه به پیریت است. یکی از انواع سنگ های قیمتی در ایران سنگ فیروزه است. به طور کلی، این سنگ قیمتی در تمام رنگهای آن شفافیت خوبی دارد. چنانچه سنگ صفرا علائم آشکاری نداشته باشد، نیازی به درمان ندارد. افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند، بیشتر در معرض دچار شدن به سنگ کیسه صفرا هستند. تا بازگردانیدن آن سنگ نخست از هر سوراخ این سنگ دوم جویباری جاری میشود. ارزش این سنگ در هر قیراط ۳۵,۰۰۰ دلار آمریکا محاسبه شده است. انستیتوی گوهر شناسی آمریکا (GIA) بر اساس رنگ از D (بی رنگ) تا Z (زرد) برای الماس ها گرید تعیین کرده است.

دانشمندان تا به امروز معادن بسیار زیادی برای لاجورد عنوان کرده اند ولی تنها تعداد اندکی از آنها به وسیله آزمایشات سنگ شناسی مورد تایید قرار گرفته است. اگرچه الماسهایی با رنگ G دارای مقداری تن رنگی هستند، اما تشخیص آنها با چشم غیرمسلح تقریباً غیرممکن است. بنابراین، حتی یک الماس با رنگ D ولی تراشی بد میتواند زیبایی را تا حد زیادی کاهش دهد. اما در این جا به طور خلاصه باید بگوئیم که الماس دو نوع نو و بازیافتی دارد. نمیتوان تفاوتی بین الماس نو و الماس بازیافتی پیدا کرد. با استفاده از فشار ملایم، سنگ پا را روی موها با حرکتی دایره ای مالش دهید تا موها از بین بروند.

دیدگاهتان را بنویسید