بلورهای بسیار درشت را پورفیروبلاست میگویند

بافت دلریتی در سنگهای بازیک که بصورت فیلون ، دایک یا سیل تشکیل شده باشند دیده میشود. قطعات کروی قطری در حدود یک یا چند میلیمتر دارند. در هوای صفر درجه زمستان، آبی که به داخل خلل و فرج سنگ (و یا بعضاً به پشت سنگ نما) نفوذ می نماید، منجمد شده و موجب می گردد که در سنگ ترکهای عمده ای ایجاد گردد. تالكي كه در صنعت بكار ميرود از نظر كاني شناسي علاوه بر كاني تالك، شامل طيف وسيعي از كانيها ميشود نظير: پيروفيليت، سرپانتين، آنتوفيليت، كلريت، ترموليت و آكتينوليت، از طرف ديگر خود كاني تالك به توجه به تركيب كاني شناسي، شكل ظاهري، درجه خلوص و كاربرد آن در صنعت، انواع متفاوتي دارد مانند: استئاتيت، سنگ صابون، پات استون، رنسلائريت، گچ خياطي، لاوا، تالك مخلوط، تالك رشتهاي و تالك نرم – ورقهاي.

این دارو با عنوان مسدودکننده های آلفا شناخته شده و به شل شدن ماهیچه های مثانه و عبور سنگ با سرعت و بدون دلیل کمک می کند. در این بافت سنگ غیر متبلور و شیشهای بعد از انجماد نیز به سرعت سرد میشود در نتیجه شکستگیهای قوسی و کروی شکل در سنگ بوجود میآید که سبب خرد شدن آن به قطعات گرد نظیر مروارید میگردد. این نگین گرانبها و ارزشمند در سال ۲۰۰۷ قیمتی معادل ۶۱ میلیون دلار آمریکا ارزش گذاری شد. سنگ های نیمه قیمتی چیست ؟ کانی کوارتز بسیار مقاوم و بادوام است و بعضی از نمونه هیا آن به وفور در طبیعت موجود است اما بعضی از آن ها خیلی نادر و قیمتی می باشد.

در حقیقت عنصر اصلى كه باعث این پدیده ها مى شود ، همان نور است كه زندگى بدون آن ممكن نیست . اگر فکر میکنید ممکن است شکل شدیدتری از بیماری کیسه صفرا را داشته باشید، ممکن است در همان روز برای آزمایش در بیمارستان بستری شوید. همان طور که گفته شد، تمام اوپال­ها دارای مقداری آب هستند و آنها که دارای درصد بالاتری آب بوده، ممکن است آب خود را از دست بدهند وترک بردارند و دوام سنگ اوپال کم شود.

اولين کار اين است که درصد کوارتز موجود در سنگ تعيين شود. با استفاده از این روش حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از سنگهای کلیه درمان میشوند ؛ مگر اینکه سنگ در قسمتی خاص در پایین حالب باشد . با اینکه اغلب افراد محصولات ساخته شده از تالک را هر روز استفاده می نمایند اما تشخیص نمی دهند که تالک در آن محصول وجود دارد و یا اینکه نقشی ویژه در آن بازی می کند. در ميان سنگ هاي ساختماني سنگ مرمريت كه از دسته سنگ هاي آهكي دگرگون شده به شمار مي آيد که در میان مصرف كنندگان و خریداران سنگ هاي ساختماني بسيار محبوب و شناخته شده است.

برای تمیز کردن عمیق، سنگ پا را در آب گرم به مدت پنج دقیقه بجوشانید و بگذارید دور از رطوبت هوا خشک شود. یافتههای یک پژوهش جدید نشان میدهد که چهرههایی چون بسمالله محمدی وزیر دفاع پیشین، زلمی مجددی و زکریا سودا نمایندگان پارلمان در تجارت و استخراج معادن بدخشان حالا ویا در گذشته سهم داشتهاند. خاصیت نرمکنندگی و جذب بالای روغن موجود در این شمع، پوست بدن شما را زیبا، خوشبو و شفافتر خواهد کرد تا جایی که همزمان با ذوب شدن این شمعها روی پوست ، خستگی و استرسهای شما هم آب خواهند شد. در این بافت بلورها بسیار درشت میشوند.

بافت درشت بلور به سنگهای آذرینی اختصاص دارد که آرام در اعماق سرد شده و همه بلورها فرصت کافی برای رشد یافتهاند. گاهی در بعضی از سنگها بعضی از بلورها به قدری رشد میکنند که اندازه آنها به چند سانتیمتر میرسد. با این وجود تراورتن اغلب در نماهای روکار داخلی و بیرونی و همچنین برای سنگ فرش کردن مورد استفاده قرار میگیرد. البته در طبقه بندی سنگهاي آذرين اغلب اوقات هر دو مورد، استفاده ميشوند. بعد از رنگ عوامل دیگری هم در افزایش قیمت انگشتر توپاز تأثیر دارند که در ادامه بخش به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

البته که سنگهای یاقوت کبود و سرخ زیادی در بازار ایران وجود دارند که با وجود اصل بودن از کیفیت بالایی برخوردار نیستند یا اصلاحات کمی روی آن ها برای جذابتر شدن انجام شده است که قیمت آن ها در مقایسه با نوع کشمیر یا برمه بشدت پایین تر است. مثلاً يک ماگماي ديوريتي تفريق يافته در يک باتوليت جانشين شده و منجمد ميشود. سريهاي ماگمايي تولئيت، کالک – آلکالن و آلکالن به ترتيب دراي شاخصهاي آلکالي کمتر از يک، يک و بيشتر از يک ميباشند که نشاندهنده روند تفريق ميباشد.

او از دید خودش به توصیف پیرامون و آدمها میپردازد. حتی در صمیمی ترین روابط هم این تنها یک سوال ساده نیست و زمانی پرسیده می شود که مشخص می شود زن نسبت به شرایط شوهرش کاملا مطمئن نیست- اگرچه بدنش بی حرکت است اما چشمانش به طرز گیج کننده ای باز هستند- سئوالی که به معنای سکوت اجباری او به عنوان یک زن افغان است. همچنین برای یافتن و حذف و برداشتن سنگ در مجرای صفرا نیز استفاده می شود سپس پزشک میتواند به اشعه ایکس نگاهی بیندازد و سنگهای صفراوی و یا مجاری صفراوی مانند پانکراتیت، سرطان پانکراس یا سنگهای صفراوی را شناسایی کند.

هر طبقه بندي براي اهداف خاصي مورد استفاده دارد و نمايانگر يک روش خاص از مطالعه سنگهاي آذرين ميباشد. در روش طبقه بندي نورماتيو سنگهاي آذرين در جايگاههاي (که نمايانگر سنگهايي است که از يک ماگما حاصل شده اند) مشخصي تعريف ميشوند و هر جايگاه داراي شيمي خاص خود ميباشد. به این ترتیب در تولید جواهرات خاص و مقرون به صرفه در بازار رواج پیدا کرد. حضور آهن دوظرفیتی در ترکیب بریل، به آن رنگ آبی کم­رنگ تا سبز- آبی می­دهد که به نام آکوامارین خوانده می­شود.

در گذشته، معدن اصلی این سنگ در کشور چک و اسلواکی قرار داشت. ناگفته نماند که رنگ نمای بیرون ساختمانها که ناشی از نوع مصالح بکار گرفته شده (سنگی و یا غیرسنگی) می باشد، خود تحت تأثیر عوامل جوی قرار دارد. 1.طبقه بندي رنگ/بافت: کانيهايي که در بالاي سري واکنشي باون قرار ميگيرند، داراي رنگهاي تيره ميباشند (به عنوان مثال، پيروکسن و آمفيبول) و کانيهايي که در قسمتهاي پايين سري باون قرار گرفته اند داراي رنگهاي روشن هستند (به عنوان مثال، پلاژيوکلاز سديم دار و کوارتز). شاخصهاي کمتر از يک نشانه کلسيم پايين و سديم و پتاسيم بالا است. 2. آلکالي فلدسپار ( ارتوکلاز، آلبيت (پلاژيوکلاز سديم دار) يا آنورتيت (پلاژيوکلاز کلسيم دار).

از نظر شيميايي سه شاخصه شيميايي وجود دارد: ميزان اشباع شدگي از سيليس، غني شدگي از آهن و شاخص آلکالي. طبقه بندي مودال سنگهاي آذرين را بر اساس ميزان فراواني نسبي 5 کاني که جز کاني اصلي تشکيل دهنده آنهاميباشد، انجام ميشود. از دلایل ایجاد ادرار اسیدی می توان به اضافه وزن، بیماریهای متابولیکی افزایش دهنده اوره خون، بدخیمی های خونی، داروهای افزایش دهنده سطح اسید اوریک خون و کمبود حجم ادرار اشاره کرد. معمولا رنگ آن متمايل به خاكستري، سبز تيره، خاكستري آهني يا سياه متمايل به خاكستري ميباشد. ماگماهاي مافيک سنگهاي تيره اي که داراي کانيهاي تيره هستند، مانند بازالت توليد ميکنند، ماگماهاي حدواسط سنگهاي با رنگ حدواسط همچون ديوريت ايجاد ميکنند و ماگماهاي فلسيک سنگهاي روشني همانند گرانيت تشکيل ميدهند.

در اين طبقه بندي سنگهاي آذرين از نظر مجموعه کانيايي متفاوت هستند، اما از نظر شيميايي تقريباً يکسان ميباشند. اغلب کانی در این بافت ، اتومورف بوده و شکل بلور شناسی خود را در سنگ حفظ میکنند و بعضی دیگر که حد فاصل کانیهای اتومورف را پر کردهاند، گزنومورف میباشند. در بافت دلریتی بلورهای اتومورف پلاژیو کلاز طوری در کنار هم قرار میگیرند که بین خود فضاهای چند گوش بوجود میآورند و این فضاها بوسیله خمیرهای ریز بلور یا شیشهای پر میشود. در بافت دلریتی انترسرتال فضاهای بین پلاژیوکلازها را پیروکسن یا الیوین پر میکند. فراوانترین کانیهای سازندهٔ این سنگ عبارتند از الیوین، پیروکسن و پلاژیوکلاز.

کومولیتهای الترامافیک که بیشتر از اولیوین و پیروکسن تشکیل شدهاند. بخش کم و بیش سرتخت یک میدان جریان گدازه ریسمانی که در نتیجه فشار گدازههای زیر لایه سطحی برآمده شدهاست. کانسارهای تیتانیومدار در آنورتوزیتها به همراه آهن در نقاط درونقارهای یافت میشود. در این بافت به هیچ وجه بخش شیشهای و غیر متبلور وجود ندارد. بافتی که در آن شیشه ای فلدسپاری و سیلیسی به صورت شعاعی متبلور شده اند. به عنوان نمونه گرانيت سنگ دانه درشت با رنگ روشن است.

خرید سنگ قبر مدرن باعث میشود بتوانید خاطرت خود را با متوفی به شکل تصویری مرور کنید. ناگفته نماند که سنگ های مصنوعی به خصوص تراورتن سفید سنگ مصنوعی دارای مزایایی هم هست که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. بزرگترین آنورتوزیتها در تالنس در جنوب نروژ به شکل لوپولیت دیده میشود. البته بالاتر بودن وزن آن نسبت به مرمریت باعث افزایش اضافه بار در ساختمان می شود. سنگهای الترامافیک دگرگون شده که در واقع قسمتی از گوشتهٔ فوقانی هستند.

ظرفیت رسوب اطراف این ته نشست، که محصولات هسته ای را در خود جای میدهد، توسط دولت آمریکا، مدرکی برای امکان نگهداری سوخت هسته ای مصرف شده در انبار ضایعات اتمی کوه یوکا شناخته شد. در سطح زمین، طلا می تواند در سنگها و محیطهای مختلفی یافت شود. در زیر بیشتر سطح ماه، گدازههای بازالتی در جریاناند. در نتيجه کانيهاي فقير از سيليس يعني فلدسپاتوئيدها مانند نفلين و سوداليت تشکيل ميشوند. مقدار آهن در کماتئيتها پايين است زيرا مقدار عناصري مانند منيزيم، نيکل و کرم بسيار بالا ميباشد. رنگ سفید احساسات و عواطف زیبای انسانی را تحریک و تقویت میکند و ایمان و امیدی قوی در فرد میپروراند.

دیدگاهتان را بنویسید