بهترین روش درست کردن ماست خانگی سفت و خوشمزه – چاره دان

ویژگی های ماست مورد استفاده برای تولید دوغ: در کارخانه های لبنی، مادۀ اصلی و رایج تولید دوغ ماست است و یا در روش دیگر دوغ مستقیماً از شیر، تولید می شود. امروزه با تغییر در روند تولید کره به لحاظ تکنولوژی، روش تولید دوغ نیز به عنوان نوشیدنی تخمیری شیری، تغییر یافته است. تاریخ استفاده از انواع فرآوردههای تخمیری شیر به ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد و به نظر میرسد که تولید آن از منطقه خاورمیانه آغاز شده و به مرور به سراسر اروپای مرکزی و شرقی گسترش یافته است. ترکیبات طعم دهنده را در مخزن ذخیره و قبل از بسته بندی به دوغ اضافه می کنند. ایران و کره جنوبی در مسابقات مقدماتی جام جهانی مانند دوره قبل همگروه هستند. ۴ ترکیبات پایدارکننده: این ترکیبات برای افزایش ویسکوزیته و جلوگیری از دوفازی شدن دوغ به آن افزوده می شوند و معمولاً مخلوطی از هیدروکلوئیدهای طبیعی مانند پکتین و غیره هستند.

پس از همگن شدن که به اختلاط بهتر ترکیبات هم کمک می کند، دوغ به پاستوریزاتور برمی گردد و در دمای ۸۵ درجه سلسیوس برای مدت ۲۰ ۱۵ ثانیه و یا ۷۰ درجه سلسیوس برای مدت ۳۰ دقیقه گرمادهی می شود. برای گازدار شدن دوغ خانگی تنها نیاز است به ۲ حبه قند ، که به آن می افزاییم . از این نوشیدنی مفید و پر فایده و در عین حال گوارا و خوش طعم می توانید در کنار غذاهای سنتی ایرانی مثل آبگوشت و یا کباب کوبیده استفاده کنید و لذت خوردن این غذاها را با دوغ خانگی خود دوچندان کنید. در این کتاب نوشته شده است: مرغزار دشت ارژن بر کنار بحیره است که در آن صحرا است و در این محدوده بیشه است که در آن شیر شرزه بسیار باشد. در کنار قیمت شیر روشویی، کیفیت این شیر نیز اهمیت زیادی دارد و خرید شیر روشویی بادوام، در بلند مدت، به نفع اقتصاد خانواده است. اما دوغ از نظر غذایی چه جایگاهی دارد و چه عواملی بر کیفیت آن موثر هستند؟

این محصول به طور میانگین ۵۰ درصد ترکیبات و ارزش غذایی ماست را دارا است و از آنجایی که مواد افزودنی و نگهدارنده در تولید آن مورد استفاده قرار نمیگیرد، علاوه بر این که غذایی با ارزش است بلکه از نظر تأمین سلامت مصرف کننده نیز بسیار اهمیت پیدا میکند. دوغ تأمین کننده یک چهارم نیاز روزانهٔ بدن به کلسیم و حاوی ویتامینهای ب۲ و ب۶ و ب۱۲ است واز این رو قویکننده استخوانها میباشد. نوشیدنی سالم و مفیدی که تأمین کننده نیاز روزانه به کلسیم و حاوی ویتامینهای گروه B است. گروه صنعتی صباح با قدمت قریب به ۲۰ سال تولید کننده محصولات لبنی و دریافتی شیر کلیه کارخانه ها حدود ۱۰۰۰ تن در روز می باشد . گروه صنعتی صباح تولید کننده انواع محصولات لبنی. تولید صنعتی دوغ بدون گاز و دوغ گازدار در ایران سابقهای در حدود نیم قرن دارد. برای آماده کردن دوغ گاز دار ابتدا باید ماست ترش داشته باشیم . دوغ اگر به وسیله گاز CO2 گازدار شود مضرات گاز افزودهشده به آن مانند نوشابههای گازدار خواهد بود. دوغ به دلیل طبیعت سرد، علائم گرمازدگی، خستگی و عطش را التیام بخشیده و مانند ماست، حاوی میكروارگانیسمهای زنده و مفیدی است كه از رشد و تكثیر بسیاری از باكتریهای مضر در دستگاه گوارش جلوگیری میكند.

گروه وسیعی از این فرآوردههای تخمیری را نوشیدنیهای تخمیری شیری یا نوشیدنیهای لاکتیکی مانند کفیر، کومیس، آیران، لبنه و… مصرف بیش از حد دوغ میتواند تعادل بدن را از وضعیت عادی خارج كند. در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات انواع دوغ در کشور به تفکیک سال آمده است . در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده انواع دوغ در کشور به تفکیک استان آمده است . به هیچ وجه برای بیشتر گازدار کردن دوغ از تعداد حبه قند بیشتری استفاده نکنید و دوغ را در ظرفی ریخته و در آن را محکم میبندید. هیچ اطلاعاتی در ذهنم نبود. دوغ یكی از سالمترین نوشیدنیهای سنتی ایران است كه مصرف آن خصوصا در فصول گرم سال بسیار توصیه میشود. این نوشیدنی به دلیل آن كه در دمای گرم محیط و در برابر فساد مقاوم است نیاز به هیچ نگهدارنده مصنوعی نداشته و مصرف آن برای افرادی كه دچار عدم تحمل لاكتوز هستند، مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید