تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو چیست و کدامیک بهتر است؟

دکتر احمد رهنمای چیت ساز نایب رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: داروی ایبوپروفن با نام تجاری پروفن به صورت دراژه وجود دارد که سه چهار سالی است که به صورت ژله ای و با نام ژلوفن تهیه می شود.وی خاطر نشان کرد: در تکنولوژی جدید داروسازی تولید داروها به صورت ژله ای بسیار جا باز کرده است زیرا تولید داروها به صورت ژله ای عوارض قرص را به حداقل می رساند و جذب دارو را سریع تر می کند. به گزارش تیترشهر؛ در روش فنی جدید داروسازی، تولید و عرضه داروها به صورت ژلاتینی بسیار رایج است زیرا تولید داروها به صورت ژلاتینی عوارض قرص را به کاهش میدهد و جذب دارو را شدت میکند.کپسول ژلوفن در واقع یکی از انواع داروی ایبوپروفن است که به شکل ژله ای تولید شده است. درست است که ژلاتین می تواند در تحکیم استخوان، غضروف سازی و تامین ویتامین های مورد احتیاج بدن موثر باشد اما این دلیل نمی شود که اگر کودک تان بدغذاست و میلی به خوردن غذاهای مقوی ندارد، ژله یا پاستیل میوه ای را جایگزین مواد مورد احتیاج بدن او کنید. از ایبوپروفن در درمان نشانه های آرتریت (التهاب های مفصلی) مانند روماتیسم های مفصلی، اسپوندیلیت انکیلوزان، نقرس، تب، درد قاعدگی ماهانه ، سردرد، کمردرد، درد در دندان، کرامپ های عضلانی، درد های ناشی از کشیدگی رباط و پیچ خوردن های مفاصل و آسیب های کوچک استفاده میشود.

از ایبوپروفن در درمان علائم آرتریت (التهاب مفصلی) مانند روماتیسم مفصلی، اسپوندیلیت انکیلوزان، نقرس، تب، دردهای قاعدگی، سردرد، کمردرد، درد دندان، کرامپ های عضلانی، درد ناشی از کشیدگی رباط ها و پیچ خوردن مفاصل و آسیب های کوچک استفاده میشود. این نوع ژل ها از موادی ساخته شده که برای شستشوی ناحیه خارجی واژن مناسب هستند و عواملی مانند خارش و سوزش را از بین میبرند. به این نوع انحلال، روغن در آب (o/w) گفته میشود. این دارو در بزرگسالان استفاده میشود و به شکل دارویی کپسول های 200 و 400 میلی گرمی در داروخانه ها موجود است؛ از این دارو در دردهایی چون آرتریت، نقرس، دردهای شدید قاعدگی ماهانه و درد های دندان استفاده میشود.داروی ژلوفن همانند ایبوپروفن اثر ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با نام ایبوپروفن استفاده میکنند. وی متذکر شد: چون دفع این دارو از طریق کلیه و به صورت ادرار است مبتلایان به ناراحتی های خیلی شدید کلیه نیز نباید از این دارو استفاده کنند همچنین کسانی که به ترکیبات آسپیرین حساسیت دارند نیز جزء موارد منع مصرف ژلوفن هستند.

رهنما یادآور شد: این دارو در بالغین استفاده می شود و به صورت کپسول های 200 و 400 میلی گرمی در بازار موجود است.وی اذعان داشت: از این دارو در امراضی چون آرتریت، نقرس، دردهای شدید قاعدگی و درد دندان استفاده می شود. قرصهای 200 میلی گرم ایبوپروفن، بدون نسخه پزشک قابل تهیه است، اما قرصهای 400 میلی گرم توسط پزشک تجویز میشود. همچنین افرادی که داروهای ضد دیابتیک استفاده می کنند نباید داروی ژلوفن بخورند چرا که ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند داروهایشان میشود و افت ناگهانی قند قرد و به دنبال آن بروز شوک به فرد تقریبا حتمی است. رایج ترین و مورد استفاده ترین ژل ها را می توان هیالورونیک اسیدی از برند ژوودرم در انواع اولترا پلاس و وولبلا دانست. ژل گیاه آلوئه ورا از برگ های آن استخراج می شوند و وقتی به طور منظم روی پوست مالیده شوند، سلول های مرده پوست را نرم کرده و آنها را از بین می برند.

به مرور زمان در اسلایم باکتری ها شروع به رشد می کنند و قرار دادن آن در یخچال سرعت رشد باکتری ها را کاهش می دهد. استفاده از ژل بانوان بصورت روزانه باکتری های مفید ناحیه تناسلی را نیز از بین می برد. طبق تکنیک های گفته شده، می توانید از این اسپویلی که آغشته به ژل ابرو است در راستای موهای ابرو که رشد کرده یا بعبارتی در جهت قوس ابرو به سمت پایین است، شانه بزنید و صبر کنید تا خشک شود. تا بتوانید بهترین نوع ژل لب را بر اساس قیمت و مارک با آگاهی کامل برای خودتان انتخاب کنید. علاوه بر آن بر اساس بعضی منابع همین فرآیند جذب و شکل دارویی باعث می شود بروفن عوارض گوارشی بیشتری نسبت به رقیب خود (کپسول ژلوفن) ایجاد کند. اما در قرص های بروفن همان ماده اصلی به صورت جامد و همراه با مواد حجم دهنده عرضه می شود که باید در دستگاه گوارش تحت تاثیر ترشحات مایع گوارشی قرار بگیرد تا بصورت جذب در بیاید، به همین سبب ممکن است کمی با تاخیر نسبت به ژلوفن شروع به واکنش کند. شربتها همان اثر قرصها را دارند و به نسبت قرص سریعتر جذب میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید