دانستنیهای جالب در مورد سنگ کلیه

تولید صفرا به نوبه خود از سفت شدن آن جلوگیری و به خروج سنگ های صفراوی کمک می کند. شما می توانید به راحتی در اکثر فروشگاه های مواد غذایی و یا خرید آنلاین ، پومیس سنگ مرغوب پیدا کنید. سنگهای پیگمانی کیسه صفرا در برخی بیماران مثل بیماران مبتلا به سیروز کبدی و یا بیماران مبتلا به آنمی سیکل سل بیش از سایرین مشاهده می شود. برگ هاى قاصدك حاوی ماده ای به نام تاراکساسین (taraxacin) است که ترشح صفراى كبد را افزايش مى دهد و به همين لحاظ سم زدايى از كبد و تجزيه چربى کبدی را آسان مى كند.

برگ نعنا و روغن نعنا به خاطر تحريك ترشح صفرا و ديگر آنزيمهای هاضمه معروف است. حالا دو قاشق چای خوری برگ خشک قاصدک و یک قاشق خوری برگ خشک نعنا را به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت 15 دقیقه دَم بکشد. برگ هاى قاصدك براى راه انداختن كيسه صفراى كم كار و تنبل نيز موثر است. ضمن آنكه رژيم غذايى تان بايد سرشار از فيبر و ويتامينها به ويژه ويتامين “سى” باشد مى توانيد از گياه اسفرزه یا پسيليوم نيز به عنوان چاره ى سنگ هاى صفراوى استفاده كنيد.

با این حال در بیشتر نمونه ها، لجن صفراوی تبدیل به سنگ کیسه صفرا نمی شود و در کیسه صفرا حل می شود یا دفع می گردد. با این حال ، از آن زمان تاکنون هیچ مطالعه پزشکی قابل توجهی در مورد برافروختگی کیسه صفرا منتشر نشده است. آیا تا به حال علائم شما شامل تب بوده است؟ اين گیاه همچنین شامل ترکیبات شناخته شده برای افزایش تولید ادرار و کمک به حل مواد معدنی است.

پروتئین باعث افزایش مقدار اسید اوریک، کلسيم و ترکیبات فسفری در ادرار میشود و همین عامل در برخی افراد به تشکیل سنگ در کلیه میانجامد. در صورت مشاهدهی این علائم هرچه سریعتر با پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار (ارولوژی) مشورت کنید. ضمن آنکه برای تشخیص مناسب و درمان با پزشکی متخصص مشورت می کنید چند روش طبیعی زیر را نیز برای جلوگیری و درمان سنگ های صفراوی اجرا کنید. گرفتگی کیسه صفرا را بر طرف و درد شدید ناشی از آن را تسکین می دهد.

البته این تفاوت بسیار کم است و تفاوت رنگی آن نیز در بسیاری از موارد با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست، اما همین تفاوت ناچیز تاثیر بسیار زیادی بر ارزش الماس می گذارد. 9- تفاوت مهم انرژی هسته ای با سایر انرژهای در چیست ؟ محصولاتی که از این شکافت هسته ای تولید میشدند در ابتدا با عناصر جدیدی که قرار بود با عدد اتمی ۹۳ و ۹۴ شناخته شوند، اشتباه گرفته شدند، که در ابتدا، رئیس دانشکده رم، اورسو ماریو کوربینو، آنها را آسونیوم و هسپریوم نام گذاری کرد. این گیاه حاوی ماده ای تلخ مزه به نام “سیلی مارین” (silymarin) است که کبد را به تولید صفرا وامی دارد.

کاهش وزن سریع. این عامل باعث میشود که کبد، کلسترول اضافی تولید کرده که ممکن است به ایجاد سنگهای صفراوی منجر شود. به عنوان روشی جایگزین، هر روز نیم ساعت پیش از صبحانه چهار قاشق غذاخوری آب لیموی تازه گرفته شده را با یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و بنوشید. تا زمانی که از این گیاه استفاده می کنید آب زیادی با آن بنوشید زیرا آب بدن را به خود جذب می کند. سنگ های صفراوی درد زیادی ایجاد می کنند و باید فوراً درمان شوند.

باور غالب این است که پکتین (pectin) موجود در لیمو از درد کیسه ی صفرا که در اثر سنگ هاى صفراوى ایجاد می شود جلوگیری می کند. راهی دیگر براى تهيه چاى گياه خار مريم اين است كه كيسه هاى نخی كوچك عارى از هر رنگ و ماده ى شيميايی تهيه و يك قاشق مرباخورى پودر يا خرد شده ى برگها و دانه هاى گياه خار مريم را به آن اضافه كنيد و در يك فنجان آب داغ بگذاريد و بعد از ده دقيقه بنوشيد.

يك قاشق مربا خورى برگ خشك نعناى خرد شده يا اگر برگ تازه نعنا در اختیار دارید خرد شده ى آن را به آب اضافه كنيد. همچنین می توانید برگ های تازه قاصدک را به سالاد اضافه یا به صورت بخار پز مصرف کنید. يك قاشق چای خوری برگ خشك قاصدك را در قورى يا فنجان بريزيد. آب داغ به آن اضافه كنيد و روى فنجان يا قورى را بپوشانيد و بگذاريد ٥ دقيقه دم بكشد. شعله را خاموش و روى فنجان يا قورى را پوشانده و بگذاريد ٥ دقيقه دم بكشد. به عنوان روشی جایگزین، دو قاشق چاخوری گیاه ختمی (marshmallow root) و یک قاشق چای خوری انگور اُرِگون (Oregon grape root) را در چهار فنجان آب بریزید و بگذارید ملایم بجوشد و سپس شعله را خاموش کنید.

هنگامی که دوتریم رآکتور آب سنگین یک نوترون به دست می آورد به تریتیم ایزوتوپ دیگر هیدروژن تبدیل می شود. قدری احتیاط در برنامه غذایی و روی آوردن به خوراکی های طبیعی می تواند سنگ های صفراوی که سبب این همه درد در سراسر ناحیه شکم، و حتا پشت و شانه ها می شوند را از بین ببرند. هنگامی که گرفتار سنگ های کیسه صفرا هستید ضروری است که خوراکی های سرخ کردنی و کارخانه ای را تعطیل و خوراکی های پر چربی را کم کنید. برچسب خوراکی که می خواهید بخورید را نگاه کنید و آنهایی را انتخاب کنید که کمتر از 3 گرم چربی در آن خوراکی به کار برده شده باشد.

هر روز صبح پيش از صرف صبحانه، ٣٠ ميلى (دو قاشق غذاخوری) روغن ريتون، ٣٠ ميلى (دو قاشق غذاخوری) آب ليموى تازه گرفته شده و ٥ گرم (دو حبه سیر) سير تازه له شده را خوب مخلوط كرده و صرف كنيد. همچنین ممکن است شما کیسه صفرایی بزرگتر از حد معمول داشته باشید که آنطور که باید و شاید خوب کار نمیکند. پزشک درد کولیکی (درد کشاله ران) و کمر درد ناشی از سنگ کلیه را حین معاینه بالینی تشخیص میدهد، این موارد غالباً نشانه سنگ کلیه است. تخمین زده شده بیش از یکدهم افراد در طول عمر خود دچار سنگ کلیه میشوند و این رقم رو به افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید