دکتر رهام صادقی

به صورت کلی می توان گفت کاشت مو فرآیندی است که با استفاده از آن می توان با استفاده از متد های گوناگون موهای طبیعی فرد را از قسمت هایی از سر و یا بدن برداشت نمود و در محل مورد نظر کاشت. کاشت مو به روش SUT یکی از روش هایی است که طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی بدست آورده است. و جز اینها علاوه بر اندامهاي ذكرشده، ساير اعضای بدن نيز از دست اين سوراخهاي مزاحم در امان نيستند. سوراخ كردن ناحيه تناسلي و نوك سينه نيز در قرن بيستم ابداع شده و در هر دو جنس انجام ميشود.

جراحان برای انجام اینجور عملها داخل مطب بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان از مریضها پول میگیرند اما برخی پزشکان عمومی با۳۰ تا ۴۰ هزار تومان هم این کار را انجام میدهند. شکی نیست که فرآیند کاشت مو در محل بخیه و زخم، به دلیل تکنیکهای متفاوتی که برای هر مورد با توجه به درجه زخم استفاده میشود، یک روند درمانی پیچیده است و این به پزشک معالج بستگی دارد. یک استایل مخصوص نوجوانان که تحت تاثیر سبک زندگی آن هاست و افرادی که دوستدار نوع خاصی از موسیقی هستند دنبال آن میروند. عده اي از مدلهای دیگر از پیرسینگ بینی از نوع چسبی هستند کـه دراین مدل ها انواع مختلف سنگ قرار گرفته و میتوانید بـه سادگی از انواع سنگ و نگین و فلز استفاده کنید و بـه سادگی بر روی محل مورد نیاز کـه اغلب بر روی پره بینی اسـت استفاده کنید.

کلمه پیرسینگ هم به روش نصب این جواهرات، و هم به خود فلز نصب شده برمیگردد. در پایان بهتر است بهجای انتخاب بهترین روش کاشت مو، تمرکز خود را بر روی انتخاب مرکزی استاندارد و شناختهشده برای کاشت مو بگذارید. مبنای اصلی تعیین هزینه کاشت مو بر اساس نوع روش برداشت و کاشت مو، وسعت طاسی و تعداد گرافت مو است و بیمه هزینه آن را تحت پوشش قرار نمیدهد. در این روش از کاشت مو، گرافتهای مو با دستگاه مخصوصی برداشته میشوند و در محل مورد نظر قرار میگیرند. اگر قرار دادن حلقه نیاز به جراحی داشته باشد نرخ آن باز هم بالاتر میرود.

پس اگر از نظر مالی مشکلی ندارید و زمان و طول درمان برایتان اهمیتی ندارد. در برخی از روشها به دلیل نوع درمان و مواد مصرفی امکان ریزش تعدادی از موها وجود دارد. روش انجام کاشت مو در این متد بدین گونه است که کلیه فرآیند بدون نیاز به جراحی و با استفاده از پانچ های مخصوص برداشت و کاشت مو انجام می گیرد.پس از انجام بی حسی در محل فولیکول مو به وسیله این پانچ برداشت و سپس در محل مورد نظر کاشته می شود. سطح اول این است که یک ناحیه از پوست سر بدون مو باشد. 1- اولین و مهم ترین مزیت ترمیم با روش های HRT و MicroHRT این است که نیازی به هیچ گونه جراحی در آن وجود ندارد و می توان کلیه مراحل آن را در یک جلسه بدون هیچگونه احساس درد یا خون ریزی انجام داد.

نیست و هیچگونه جای زخمی باقی نمی ماند. این روش امروزه در برخی کلینیک ها با تغییرات کوچکی همراه است که به سبب آن جای زخم یا اسکار در پشت سر باقی نخواهد ماند. این آکواریوم دو رکورد را در کتاب گینس ثبت کرده است؛یکی بزرگترین آکواریوم جهان و دیگری بزرگترین صفحه آکریلیک جهان. عجیب ترین رکورد های گینس دنیا موضوع این هفته ی مقاله ی حقایق جالب است. کاشت موی طبیعی موثرترین و قطعی ترین روش جهت درمان موهای ریخته شده است. اگر شما نیز طاسی دارید و میخواهید به طور موثر آن را درمان کنید، بدون شک کاشت موی طبیعی شما را به آنچه در ذهن دارید خواهد رساند.

ولی اگر نواحی پیوند داده شده دچار ریزش شوند، باید با پزشک خود در میان بگذارید. در کاشت مو به روش FIT از فولیکول های مو استفاده می شود. در واقع در کاشت مو به روش SHT از چند روش کنار هم استفاده میکنند و نتیجه عالی و مطلوبی برای شما به رقم میخورد به طوریکه هیچکس متوجه کاشت موی شما نمیشود و موهای شما کاملا طبیعی به نظر میرسند. با توجه به حساسیت زا بودن فلز نیکل، بهتر است برای استفاده از پیرسینگ بر روی قسمتهای ظریفتر مانند لب، اقدام به خرید پیرسینگ لب طلا کنید تا سلامت بدن شما به خطر نیفتد.

تا این که پس از جنگ جهانی اول، پیرسینگ گوش محبوبیت خود را از دست داد و گوشواره های کلیپی که تازه اختراع شده بودند مد روز شدند. عفونت عفونت پوست كه با قرمزي، تورم، گرمي موضعي، درد و بزرگي غدد لنفاوي مشخص ميشود، از ديگر عوارض پيرسينگ است. در ضمن استفاده از الکل یا هیدروژن پراکسید برای درمان عفونت پیرسینگ را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم؛ فقط و فقط دستور زیر. اما علایم عفونت پیرسینگ ابرو چیست؟ دکتر امیر هوشنگ احسانی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این مورد می گوید:حساسیت شایع ترین عارضه پیرسینگ است که بیشتر در هنگام استفاده از فلزات بدلی به ویژه کروم و نیکل به وجود می آید.

در این روش احتمال آسیب و عدم رویش ایده آل و طبیعی مو وجود دارد. کاندیدای بهترین روش کاشت مو به این روش افرادی هستند که موی کافی روی سر خود ندارند. کاندیدای این روش افرادی هستند که دچار ریزش مو بصورت ژنتیکی و سفتی سرهستند. در این روش برای کاشت مو از موهای بدن استفاده میشود. برای تغییر شکل جمجمه، از همان ابتدای تولد دور سر نوزاد را با روبان و باند به طور محکم می بستند تا پیش از سفت شدن، جمجه کشیده و بلند شود. استفاده از موی طبیعی خود فرد در پیوند مو سبب می شود که بالاترین میزان تطبیق را با بدن فرد داشته باشد و نتیجه بخشی و طبیعی بودن آن به بالاترین میزان ممکن برسد.

در این روش نیز تمامی کارها به وسیله دستگاه های هوشمند صورت میپذیرد. به صورت خلاصه، برای پذیرش خوب بودن یک کلینیک خیلی سختگیری کنید! رکورد دار بیشترین تعداد کاشت و پیوند موی سر در یک جلسه در سراسر ایران می باشد. سطح دوم وجود بیش از یک ناحیه بدون مو در پوست سر است. پیرسینگ (Piercing) یا همان سوراخ کردن پوست به منظور وارد کردن اشیای تزئینی و جواهرات است که شایعترین و قدیمیترین نوع آن سوراخ کردن نرمه و غضروف گوش است اما امروزه برای قسمتهای دیگر بدن ازجمله بینی، زبان، لب، ابرو، ناف، دندان و حتی چشم هم انجام میشود(ما یک به یک انواع پیرسینگ را در همین مطلب شرح خواهیم داد).

همانطور که گفته شد، بهترین روش برای سوراخ کردن بینی استفاده از سوزن استریل و گیره مخصوص پیرسینگ است. کاشت مو یکی از روشهای متداول برای جایگزین کردن موهای از دست رفته است که امروزه استفاده از آن بسیار متداول شده است. همانند علم پزشکی ، با پیشرفت تکنولوژی روش های کاشت مو دچار تغییر و تحول شده است به گونه ای که امروزه با استفاده از جدیدترین روش های کاشت مو می توان به بالاترین نتیجه مورد نظر رسید. امروزه کاشت ابرو نیز با استفاده از این روش انجام می گیرد. لازم است که شما چند روزی را استراحت کنید و از منطقه ی پیوندی مراقبت های زیادی انجام دهید.

سطح سه وجود یک منطقه بزرگ و کامل بدون مو. این در حالی است که در نوع خارجی، معمولاً یک حلقه­ی بزرگ از سوراخ ایجادشده در بخش حلزونی گوش عبور داده میشود. تکنیکهای مورد استفاده در فرآیند کاشت مو در جای شکستگی سر بر اساس سطح زخم در سر متفاوت است و سطوح زخم در پوست سر به ۴ سطح تقسیم می شود. در روش FIT اما برداشت مو بصورت تار به تار انجام می گیرد که از این نظر مسئله بجا ماندن جای بخیه تا حد زیادی برطرف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید