سنگ معدن اورانیوم (انرژی هسته ای)

مصرف آن بین وعدههای غذایی تاثیر بیشتری خواهد داشت. اگر این مشکل خیلی آزاردهنده باشد، برخی تغییرات در برنامه غذایی مانند پرهیز از غذاهای چرب و ادویهدار و مصرف بیشتر فیبرها میتواند به بهبود کمک کند. این شیوه نسبت به روشهای جراحی در گذشته خطر کمتری دارد و بیمار خیلی سریعتر بهبود مییابد. برخی داروها با شل کردن عضلات مجرای ادرار به خروج سریعتر و با درد کمتر سنگ کلیه کمک میکنند. تولیدکنندگان الماس معمولا بیشتر برای این سنگهای درخشان اهمیت بیشتری قائل میشوند تا کربن دیاکسیدی که در اتمسفر رها میکنند.

نفریت بیشتر دارای رنگی یکنواخت و جیدایت اغلب لکه دار و رگه ای است. مصرف گندم سبوس دار هم از تشکیل سنگ کیسه صفرا به صورت طبیعی جلوگیری می کند. معدنھای باستانی الماس در ناحیه گلندا در ھند جنوبی مشھورترین منبع استخراج الماس می باشد. یک نوع بریل با رنگ صورتی کم رنگ و یا گل رز پررنگ به نام مورگانیت به مقدار کم در ماوی ولایت نورستان نیز استخراج شده است.

👈🏻 در صورتی که بریل سبز دارای غلظت رنگی پایین یا به عبارتی سبز کم رنگ باشد به آن زمرد گفته نشده و آن را بریل سبز (green beryl) مینامند. انجام 30 دقیقه تمرینات ورزشی استقامتی روزانه یا 5 نوبت در هفته خطر تشکیل سنگ صفرا را کاهش میدهد و برای حفظ تناسب اندام نیز بسیار مفید است. گرچه ممکن است کمی طعم تلخی داشته باشد، اما نوشیدن روزانه آن طی یک هفته موجب باز شدن مجاری صفراوی و جریان بهتر صفرا میشود. گرچه سنگ صفرا عارضه جدی ندارد، اما درمان نکردن دردهای مداوم میتواند وضعیت خطرناکی در پی داشته باشد و با بروز عوارض جدی مانند التهاب کیسه صفرا، مجاری صفراوی و لوزالمعده زندگی فرد را تهدید کند.

درد صفرا مشخصترین علامت وجود سنگ در صفراست که درد شدیدی بین 30 دقیقه تا 4 ساعت را در پی دارد. پس از برداشتن کیسه صفرا نیز عوارض طولانیمدت جدی برای بیمار وجود ندارد. اگر سنگ ها کیسه صفرا را ترک کنند و در مجرای صفرا گیر گیر کنند، ممکن است مجرای عبور آنزیم های صفرا را به روده را ببندد سپس صفرا به جریان خون نفوذ می کند و نشانه های زردی را ایجاد می کند در بیشتر موارد، این عوارض به برداشتن سنگ صفرا نیاز دارد ؛ در برخی افراد، سنگ صفرا در نهایت به روده منتقل می شود.

در شرایطی که پزشک متخصص ادامه درمان دارویی را غیرمفید بداند یا احتمال عود مشکل و عوارض جدی باشد، عمل جراحی برای برداشتن کیسه صفرا توصیه میشود. بعلاوه ویتامین های سلامتی بخش، مواد معدنی و پروتئین، گرده گل همچنین دارای آنزیم هایی است که می توانند در عمل گوارش مفید واقع شوند. 1- اوپال انرژی های درونی بدن را تقویت می کند و در تقویت دستگاه گوارش به ویژه کمک به معده در هضم غذاموثر است. مقدار زیاد آب موجود در خیار موجب تصفیه این دو اندام میشود و هویج بهعنوان منبع غنی ویتامین C ریزمغذیهای دیگر برای سیستم ایمنی بدن مطلوب است.

بهعنوان مثال افرادی که قصد کاهش وزن دارند باید حتما تحت نظر متخصص این کار را انجام دهند و به رژیمهایی که به سرعت وزن را کم میکنند، اعتماد نداشته باشند. فیبرهای غذایی نیز بهدلیل ایجاد احساس سیری، به دریافت کالری طبیعی بدن کمک میکنند و از بروز چاقی بهعنوان یکی از عوامل خطر پیشگیری خواهند کرد. اسیدهای چرب اشباع، بهخصوص روغنهای گیاهی هیدروژنه را باید یک عامل خطر جدی دانست.

برای این منظور یک قاشق سوپخوری بابونه را به یک فنجان آبجوش اضافه کنید و بگذارید 10 دقیقه دم بکشد. در چین نیز از اشکال مختلف سنگ یشم به منظور بخت خوب، طول عمر و عشق استفاده می شد. از دیدگاه طب ایرانی در بیماریهای مربوط به مغز بهخصوص سردردها، کشیدن سنگ پا مفید است، برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانیتری استفاده شود. دلایل زیادی برای به وجود آمدن سنگ کلیه وجود دارد ولی از دیدگاه طب سنتی دلیل اصلی به وجود آمدن سنگ کلیه، بلغم محجر (بلغمی که به حالت سنگ درآمده) است.

تاریخ این سنگ با وجود روایات مختلف، به وینکونتار، گونتور، در نزدیکی معبدی در اندرا پرادش درکشور هندوستان بازمیگردد . در رابطه با اقدامات پیشگیرانه تشکیل سنگ صفراوی به موارد دیگری نیز میتوان اشاره کرد. از اختلالات سیستم صفراوی که سالانه میلیونها نفر را مبتلا میکند، میتوان سنگ مجرای اصلی صفرا، سنگ صفرا، التهاب کیسه صفرا و برخی بیماریهای دیگر را نام برد که در ادامه به شرح چند مورد از این موارد میپردازیم. شفقنا افغانستان-پیش از این سنگ تالک افغانستان به پاکستان منتقل و بعد به نام پاکستان به کشورهای دیگر صادر میشد. انواع رنگها، نام های خاصی در بازار دارند.

لبنیات برای همه افراد لازم است، اما در این شرایط بهتر است انواع کمچرب میل شود که هضم راحتتری داشته باشد و به دفع چربیها کمک کند. استفاده از نقش برجستهکاری سنگ برای نگارش کتیبهها، سنگ مزارها، درها و تزئین سکوهای ورودی در بناهای سنتی، انواع ستون، اجزای ستون، سنگاب، گلدان، پایه میز، نرده و منبر به کار میرود. به علاوه نقش مهمی در حل شدن سنگها و تسکین درد دارد. اخیراً نیز تحقیقاتی انجام شده که نشان میدهد برخی از میکروبها میتوانند نقش مهمی در تسریع فرایند تشکیل ذخایر دانهای و ناگت طلا داشته باشند. دادهها و معلومات از منابع رسمی (۳) نشان میدهد که تا سه سال پیش، میزان عواید معادن ولایت بدخشان به خزانهی دولت افغانستان رو به افزایش بود، اما از سه سال به این سو تا حدی سیر بر عکس را پیموده و به صفر رسیده است.

باید خاطر نشان کرد در موارد غیراورژانسی عمل جراحی توصیه نمیشود. چنین شرایطی نیز نیاز به درمانهای دارویی و گاهی عمل جراحی دارد. امروزه این عمل جراحی به روش لاپاراسکوپی انجام میگیرد. پس از آنکه خرید خود را انجام دادید، از فروشنده تقاضای فاکتور فروش داشته باشید تا هنگامی که قصد فروش آن را داشتید، برای شما مشکلی به وجود نیاید؛ برای مثال اگر شما قصد خرید سنگ کوارتز را دارید حتما باید قیمت هر گرم سنگ کوارتز در فاکتور درج شود. برای تشخیص سایر مواد غذایی که حاوی اگزالات هستند و همچنین میزان اگزالات مصرفی خود باید پرشک مشورت کنید بخصوص اگر قبلاً دچار سنگهای اگزالات کلسیم شدهاید.

اگر سنگ عملکرد کلیه را مختل کرده باشد. به همين دليل براى جلوگيرى از شکسته شدن سنگ آن را دو لايه (دوبلت) يا سه لايه (تریپلت) مىکنند. در صورت شدیدتر شدن انسداد یا در قسمت دیگری از دستگاه گوارش، ممکن است علائم دیگری بروز کنند. ممکن است سنگ صفرا باعث ایجاد هیچ علامت یا نشانه ای نشود. فرد میتواند تغذیه معمول خود را رعایت کند، فقط ممکن است اجابت مزاج مشابه شکمروش داشته باشد. نتایج پژوهشها حاکی از آن است افرادی که در برنامه غذایی خود از اسیدهای چرب غیراشباع استفاده میکنند کمتر در معرض ابتلا به سنگهای صفراوی هستند.

بهطور کلی، افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند باید برنامه غذایی متنوعی داشته باشند و به مقدار مصرف چربیها و کلسترول توجه کنند. یک زرده ی تخم مرغ کامل دارای ۱۶۰۲ میلی گرم کلسترول است (برعکس سفیده ی تخم مرغ که کلسترول ندارد). رژیمهای سخت کبد را مجبور به متابولیسم مقدار بیشتری چربی و کلسترول میکنند، در نتیجه صفرا که در این اندام تولید میشود نیز دچار سطح زیادی از کلسترول میشود که زمینهساز تشکیل سنگ صفرا خواهد بود. به علاوه، اسید مالیک موجود در آب سیب نیز مجاری صفراوی را تصفیه میکند و رسوبات و سنگهای احتمالی را در این اندام از بین میبرد.

آبلیموی تازه میتواند به رفع رسوبات جمعشده در مجاری صفراوی کمک کند. اصول کلی درمان شامل:1-حل کردن سنگ به طریق شیمیایی 2- از بین بردن روند سنگ سازی 3-شناسایی نوع سنگ برای تعیین رژیم غذایی 4-جلوگیری از تخریب سلولهای کلیه 5-کنترل عفونت وبرطرف نمودن هر گونه انسداد روشهای درمان دارویی: 1)اولین اقدام درمانی کاهش درداست.در صورت وجود درد شدیداز داروهای مخدر(مانند پتیدین)وداروهای ضد اسپاسم نظیر هیوسین استفاده می کنند.داروهای ضد اسپاسم موجب شل شدن عضلات حالب شده وبه دفع سنگ کمک می نماید. سنگ های اگزالات کلسیم: خوردن کمتر نمک، پروتئین؛ اگزالات باعث کاهش سنگ فوق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید