معرفی تمام خواص و فواید شیر برای بدن + احتیاط

ساختار اصلی شیرآلات توکار که شامل کارتریج، دایورتور و اتصالات شیر است، درون دیوار قرار می گیرد و تنها بخشی که بر روی دیوار قابل مشاهده است، پنل و یا دستگیره های تنظیم فشار و دمای آب و علمک شیر روشویی است. همچنین طبق تحقیقات صورت گرفته اسید لاکتیک موجود در ماست چکیده می تواند به رفع آفتاب سوختگی هم کمک کرده و مشکلات پوست چرب را نیز حل کند. طبع ماست میش: طبع ماست میشی نیز مانند ماست گوسفندی بوده و نسبت به ماست گاوی کمی سردی آن کمتر است. یکی دیگر از مزایای بزرگ ماست این است که حاوی باکتریهای زنده است – پروبیوتیکهایی که میکرو فلور روده را روان میکنند. علاوه بر این ، از آنجا که این ماده به آرامی در روده ها جذب می شود ، قند خون شما دیرتر تحت تأثیر آن قرار می گیرد. ماست توانایی بدن را برای سوزاندن چربیها تقویت کرده و به حفظ عضلات در وضعیت مناسب کمک میکند.ماست سازنده اسید فولیک و کولین است که در ترمیم و زیباسازی پوست موثر است.ماست معده را تقویت و به هضم غذا کمک میکند.نوع رژیمی آن مناسب افرادی است که اضافه وزن دارند.نوع پرچرب آن به دلیل کالری بالا مناسب افراد لاغر می باشد.

مصرف این ماده از گروه لبنیات همراه غذا، باعث راحت تر هضم شدن مواد غذایی می شود. این واقعیت در دنیای مدرن، که ما مقدار زیادی مواد غذایی تصفیه شده و شیمیایی را مصرف میکنیم، از اهمیت ویژهای برخوردار است، به همین دلیل باید ماست بیشتری بخوریم. کارلوس گومز-گالگو متخصص تغذیه در آکادمی آکسفورد در مجله «ساینس نوتریشن رویو» به این نکته اشاره میکند که ماست یکی از مهمترین مواد غذایی از نظر بیولوژیکی در جهان است و منبع بسیار خوبی از پروتئین، چربی و کربوهیدراتهای به راحتی قابل هضم و همچنین منبع ویتامینها و مواد معدنی است. ماست غذایی کم کالری است که در هر ۱۰۰ گرم فقط ۱۰۶ کیلو کالری وجود دارد. ۲. مصرف ماست به همراه وعدههای غذایی حاوی انواع گوشت: این کار نیز موجب بیماریهای معده و روده میگردد. طبع ماست با سیر: طبع سیر نیز بسیار گرم و خشک است و طبیعتا اضافه کردن مقداری سیر به ماست، سردی ماست را گرفته و آن را متعادل میکند.

مقادیر زیادی کلسیم، ویتامین D و لینولئیک کونژوگه (CLA) موجود در شیر دارای خواص ضد سرطان است. طبع ماست گاومیش: هر یک لیوان شیر گاومیش دارای ۱۷ گرم چربی بوده و در نتیجه ماست گاومیش، مانند ماست گوسفندی، نسبت به ماست گاوی دارای سردی کمتری میباشد. در نتیجه مقدار قند موجود در ماست بسیار متفاوت است و میتواند بین ۴.۷ درصد تا ۱۸.۶ درصد باشد. ماست حاوی مقدار کمی قند طبیعی شیر (لاکتوز) است. با سلام ، از آنجا که چربی سبک بوده و به مرور بر روی شیر جمع میشود، معمولا سرشیر مقدار فراوانی از چربی شیر را در خود جای میدهد. عدم تحمل لاکتوز شرایطی است که در آن فرد فاقد آنزیم لاکتاز است، که برای هضم مناسب قند موجود در شیر برای تجزیه آن لازم است. زیرا خوردن همزمان دوغ با گوشت موجب تولید مواد هضم نشده ای در بدن می شود که عوارض زیاد آن برای مفاصل است. شیر دارای مقادیر خوبی از مولکول های آب می باشد. برای حفظ تعادل مایع مغزی، دوری از گرما زدگی، از بین رفتن خلط های حلق و تأمین آب لازم بدن از ماست و دوغ می توان استفاده کرد. در هوای گرم، به سبب تحرک زیاد، غلظت صفرا بالا می رود و فرد به لجن صفراوی مبتلا می شود در نتیجه ماست بهترین غذا محسوب می گردد زیرا در هوای گرم رطوبت کم می شود و این کمبود رطوبت با مصرف ماست تأمین می شود.

در مغز پسته ی خام مقدار زیادی ویتامین ب 1 و 3 وجود دارد در نتیجه فرد به پرانتزی شدن ساق پا که بیماری راشیتیسم نام دارد مبتلا نمی شود البته استحکم داخل استخوان به منگنز و بروم است و گاه پرانتزی شدن پا به سبب کمبود کلسیم و فسفر است و گاه به سبب فقر ویتامین ب 3 می باشد. همچنین بهتر است یک ساعت پس از خوردن غذا ، دوغ و مایعات دیگر نوشیده شود چرا که علاوه بر ایجاد تشنگی زمینه افزایش فشار خون و پوکی استخوان را فراهم می کند. این کشف آغاز یک مطالعه علمی جدی درباره ماست بود که توسط محققان مدرن نیز تاکنون ادامه دارد. کمبود شدید ویتامین بی نیز موجب عدم توانایی به دفع مدفوع می شود. این پنیر خوشمزه از شیر بز یا گوسفند تهیه می شود. طبع ماست گوسفندی: ۱ لیوان شیر گوسفند دارای ۱۷ گرم چربی و ۱ لیوان شیر گاو، دارای ۲.۴ گرم چربی است؛ بنابراین ماست تهیه شده از شیر گوسفندی، نسبت به ماست گاوی سردی کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید