مهره های مار – مهره اصلی مار

بهطور کلی، درمان زمانی ضرورت دارد که بیمار دچار درد، ناراحتی یا عوارض ناشی از تشکیل سنگ صفرا باشد. بهطور کلی، افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند باید برنامه غذایی متنوعی داشته باشند و به مقدار مصرف چربیها و کلسترول توجه کنند. این نه تنها به این معنی نیست که شما می توانید برای عروسی و ماه عسل پول صرفه جویی کنید بلکه شما می توانید یک جواهر سنگ درخشان تر و بزرگ تر به یک اندازه ای که می خواهید برای یک الماس نامرغوب بپردازید را تهیه کنید. سنگ کلیه میتواند کوچک باشد، اما در مواردی رشد کرده و بزرگ میشود و حتی حفرههای توخالی درون کلیه را نیز پُر میکند.

در گذشته این سنگ بیشتر مورد استفاده در معماری و آثار هنری از کوههای ایتالیا تهیه میشد ، اما امروزه بیشترین تراورتن فروخته شده مربوط به ترکیه ، ایران ، مکزیک و پرو است. اگر کیسه صفرایتان کاملاً یا به دفعاتی که لازم است تخلیه نشود، زرداب آن غلیظ شده و باعث تشکیل سنگ صفرا خواهد شد. یوگی ها و کسانی که مدیتیشن می کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز می رسند. یک گارنت سبز معروف به “Tsavorite ” به عنوان یک سنگ نیمه قیمتی طبقه بندی می شود، با این حال، گرانتر از یک زمرد است که به عنوان یک سنگ گرانبها طبقه بندی می شود.

این روش برای از بین بردن سنگ در مجرای تحتانی نزدیک مثانه یا سنگهایی که با روش ESWL درمان نمیشوند، موثر است. برای این منظور یک قاشق سوپخوری بابونه را به یک فنجان آبجوش اضافه کنید و بگذارید 10 دقیقه دم بکشد. بابونه درد دیواره کیسه صفرا را تسکین میدهد و تاثیر بینظیری در حل شدن سنگها خواهد داشت. راهکار خوشمزه دیگر برای تسکین درد سنگ صفرا، دمنوش بابونه است.

برای آشنایی با خواص سایر سنگ ها همچون زبرجد و یاقوت کبود می توانید به قسمت های قبل مراجعه کنید . اشعه ایکس می تواند سنگ های بزرگتر را نشان دهد، اما سی تی اسکن به پزشکان کمک می کند تا سنگ های کوچک را پیدا کنند. گرچه ممکن است کمی طعم تلخی داشته باشد، اما نوشیدن روزانه آن طی یک هفته موجب باز شدن مجاری صفراوی و جریان بهتر صفرا میشود. لبنیات برای همه افراد لازم است، اما در این شرایط بهتر است انواع کمچرب میل شود که هضم راحتتری داشته باشد و به دفع چربیها کمک کند. سنگ فیروزه برای اصلاح گردش خون موثر است و جریان خون را هنگام پارگی رباطها و تاندونها ، در بافتهای عضلانی زیاد تر می کند و بر روی کمبود اکسیژن ، مسمومیت های خونی واسترستاثیر مثبت دارد.

این سنگ به راحتی خراش برداشته و شکسته می شود. بافتی که در سنگ های اولترامافیک خروجی ( گدازه کوماته ایت ) دیده می شود. سنگ توپاز یک کانی با جلای شیشه ای بوده و سنگی شفاف تا نیمه شفاف است. ٢- کلمه زیرکن از ده زریگان گرفته شده است، مکانی که اینک نیز در آن این کانی بدست می آید. البته خامه نیز توصیه نمیشود. میوهها، بهخصوص سیب، گلابی، انجیر، طالبی و پاپایا بسیار مفید هستند و توصیه میشود حداقل دو سهم در روز میل شود. مشاغلی که با حرارت و گرما سر و کار دارند (به علت احتمال بیشتر از دست دادن مایع و کم آب شدن بدن حین ساعات کاری) بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه قرار دارند.

سنگ کلیه علائمی از خود نشان نمی دهد تا زمانی که سنگ در کلیه جا به جا شود یا وارد مجرایی شود که کلیه را به مثانه وصل کرده است. آبلیموی تازه میتواند به رفع رسوبات جمعشده در مجاری صفراوی کمک کند. این در حالی است که بسیاری افراد از مشکل خود اطلاعی ندارند و تنها زمانی که دردهای شدید ناشی از انسداد مجاری صفراوی بروز میکند، متوجه آن میشوند.

پیشگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا اولین و اصلی ترین قدم درمانی برای بیماری های کیسه صفرا است فلذا شما می توانید دردهای آزاردهنده (بیلیاری کولیک) و علائمی از قبیل زردی، تهوع و استفراغ، تب و لرز را هیچگاه تجربه نکنید و نیاز به درمان دارویی یا مداخله جراحی نداشته باشید، اگر فقط و فقط همت کنید تا با رعایت اصول صحیح، در پیشگیری از تشکیل سنگ صفرا موفق باشید. این سنگها معضلاتی نظیر نارسایی کلیه را برای یکی از مهمترین اندامهای بدن ایجاد میکنند. کمی احتیاط در برنامهی غذاییتان همراه با استفاده از چند مادهی طبیعی دیگر میتواند سنگهایی را که تا این حد درد در شکم، پشت و شانههایتان ایجاد میکنند، از بین ببرد.

فیبرهای غذایی نیز بهدلیل ایجاد احساس سیری، به دریافت کالری طبیعی بدن کمک میکنند و از بروز چاقی بهعنوان یکی از عوامل خطر پیشگیری خواهند کرد. اسیدهای چرب اشباع، بهخصوص روغنهای گیاهی هیدروژنه را باید یک عامل خطر جدی دانست. بنابراین فرد باید مراقب مصرف اسنک های نمکی، مواد غذایی کنسرو شده، گوشت های بسته بندی شده و دیگر مواد غذایی فرآوری شده باشد. میزان مصرف قند اضافه شده را کاهش دهید.

با کاهش میزان کالری دریافتی و افزایش میزان فعالیت فیزیکی، به وزن متعادل دست پیدا کنید. میزان کالری دریافتی در طول روز نباید از مقدار مورد نیاز بیشتر باشد و وعدههای غذایی سبک و به 5 وعده تقسیم شود. 1. لازم است بدانید که پیروی کردن از یک رژیم غذایی مناسب برای سالیان سال در طول عمرتان به صورتی که سالم غذا خوردن یک عادت همیشگی برای شما شود، قطعا مهم ترین قدم در پیشگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا است.

3. مصرف میوه های تازه در چندین توبت در طول شبانه روز داشته باشید. توصیه میشود این ترکیب هر روز صبح در حال ناشتا میل شود. آب یکچهارم لیموی تازه را صبح ناشتا میل کنید. نوشیدن یک لیوان آب ولرم همراه 1 قاشق چایخوری آبلیمو و 2 قاشق چایخوری سرکه سیب نیز در حال ناشتا مفید خواهد بود. با بهترین و برترین نژادهای مهره مار اصل نیز آشنا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید