مورد بعدی استهلاک و فرسایش است

دکتر احمد رهنماي چيت ساز نايب رئيس انجمن داروسازان تهران ، گفت: داروي ايبوپروفن با نام تجاري پروفن به صورت دراژه وجود دارد که سه چهار سالي است که به صورت ژله اي و با نام ژلوفن تهيه مي شود. گفته می شود ژلاتین موجود در ژله ها، دردهای مفصلی را کاهش می دهد و می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان کمک کند. تنها تفاوت ژلوفن با ایبوپروفن در شکل ظاهری آن است و هردو یک نوع مسکن هستند. ژلوفن مسکن ژلهای شکل بوده و تنها تفاوت آن با ایبوپروفن ژلهای بودن آن است. مصرف ایبوپروفن میتواند موجب عوارض شدیدی در معده و روده بخصوص خونریزی و سوراخ شدن آن شود. در محصولات گوشتی، ژلاتین با غلظت یک تا پنج درصد به آن اضافه می شود تا به نگهداری آب طبیعی اش کمک کند. امروزه شرکت های تولید کننده لوازم آرایش از شیره این گیاه در محصولات مختلف مانند شامپو، ژل، کرم، صابون استفاده می­کنند. افزون بر این، این ماسک در قیاس با محصولات گرانبها موجود در بازار که برای مبارزه با سختی های پوستی به فروش می رسند، بسیار ارزان قیمت است. برای درمان مشکلات پوستی به راحتی میتوانید ژل آلوئه ورا در خانه تهیه کنید و به روی پوستتان بمالید.

در نتیجه پزشکان به افرادی که قصد اقدام برای بارداری را دارند توصیه میکنند که به جای ژلوفن از استامینوفن به عنوان یک داروی مسکن استفاده کنند. در واقع، ژلوفن نوعی داروی ضد التهاب غیراستروئیدی است که در درمان و کاهش دردها و التهابهای ناشی از التهاب روماتیسمی مفاصل و پوکی استخوان، تب، دردهای خفیف تا متوسط و درمان اولیه دردهای قاعدگی به کار میرود. مصرف دارو بدون نسخه پزشک یکی از کارهای پر خطر محسوب میشود که در کشور ما متاسفانه بسیار دیده میشود. گاهی اوقات مصرف بعضی داروهای دیگر همراه با ایبوپروفن ممکن است موجب تغییراتی در اثر بخشی این دارو شود. یکی از راههای برطرف کردن خشکی واژن در هنگام سکس استفاده از لوبریکانت یا ژل روانکننده است. 1. داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین در هنگام مصرف همزمان با قرص ژلوفن میتواند احتمال خونریزی را در فرد افزایش دهد. هرچه ناحیهی خارجی واژن اسیدیتهی بالاتری داشته باشد، باکتریهای بیشتری در آن ناحیه تجمع کرده و تکثیر میشوند. بیمارانی که دچار چنین علائمی میشوند باید بعد از قطع دارو به پزشک مراجعه کنند. اگر سری به جعبه داروی منزل بزنید، به طور قطع داروهایی پیدا خواهید کرد که بدون نسخه از داروخانه تهیه شده و برای روز مبادا نگهداری میشوند.

داروی ژلوفن علاوه بر تاثیرات مثبتی که دارد عوارض و مضراتی هم برای بدن انسان دارد. دانشمندان کانادایی دریافتند که ایبوپروفن در مقایسه با استامینوفن و کدئینها مؤثرترین داروی مسکن برای کودکان مبتلا به جراحتهای عضلانی اسکلتی به شمار میرود. در صورت مشاهده هرگونه علامتی مبنی بر آسیب کبدی از قبیل تیره شدن ادرار، وجود حالت تهوع و استفراغ، کاهش اشتها، درد معده یا شکمی و زرد شدن پوست و چشمها باید نسبت به اقدامات سریع پزشکی اقدام کرد. برای اینکه ژل های تزریق شده جابه جا نشوند تا حد امکان به محل تزریق ژل لب دست نزنید زیرا ژل ها به گونه ایی تزریق شده که هماهنگی و تقارن برقرار شده است و در صورت جابه جایی توازن به هم خواهد ریخت. ژلاتین در آب سرد نامحلول است ولی در آب گرم حل می شود. همه میگفتن تتو کن؛ ولی دودل بودم که بهم میاد یا نه. کپسولهای ژلوفن عموما برای رفع درد ناشی از آرتروز، نقرس، درد پریود و دندان درد و یا سرماخوردگی مورد مصرف قرار میگیرد.

بررسی محققان نشان میدهد که اگر این دارو به مقدار زیاد و مکرر در زنانی که در دوره باروری هستند مورد استفاده قرار گیرد میتواند اثرات نامطلوبی بر قابلیت باروری آنها بگذارد و احتمال باروری آنها را کاهش دهد. سوالات بسیاری در مورد نحوه نگهداری خمیر اسلایم از من پرسیده می شود. 9. دیابتی ها نباید ژلوفن مصرف کنند و مصرف قرص ژلوفن برای آن ها ضرر دارد زیرا مصرف ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند دارو در افراد مبتلا به دیابت شده و باعث افت ناگهانی قند در آنان می گردد. از این دارو در درمان دردهای عضلانی و مفصلی، دردهای کمر و دندان و سردرد و دردهای ناشی از کشیدگی رباط استفاده میشود. یکی از داروهای پر مصرف در ایران ژلوفن است که بیشتر به شکل کپسول در داروخانه ها موجود است. ژلوفن یکی از قویترین مسکنهایی است که در این موارد به کار میرود. ژل ایموشن طوسی، با کیفیت و قیمت مناسب یکی از گزینه های پیش روی این افراد است.

دیدگاهتان را بنویسید