پنیر لاکتیکی چیست؟

پنیر لیقوان پنیری سنتی ایست که در لیقوان ایران تهیه میشود. موسیر خشک باعث جمع شدن آب ماست میشود. برای اینکه سرشیر به روش سنتی درست شود ، ابتدا به مدت 1 الی 2 ساعت شیر را بجوشانید ، سپس به آرامی خنک کنید تا چربی موجود به سطح شیر آمده و متراکم شود، برای خنک کردن شیر نباید آن را در یک محیط سرد مانند یخچال قرار دهید بلکه باید در دمای اتاق باشد و هر چه مدت زمان خنک شدن شیر طولانی تر باشد سرشیر به دست آمده سفت تر و خوشمزه تر خواهد بود. خنک شدن شیر باید به حدی باشد که اگر نوک انگشت کوچکمان را داخل شیر کنیم گرمای آن در حدی باشد که نه احساس کنید سرد شده است و نه داغ است، دقیقا در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد باشد. میزان کلسیم آن کمتر است و معمولا چربی بیشتری دارد، اما با چرخ کردن آن می توانید میزان چربی آن را کم کنید . بنا به توصیه کارشناسان تغذیه، مصرف لبنیات از جمله ماست با معده خالی توصیه میشود، چون در این حالت میزان جذب کلسیم بیشتر است. روده بدون وقفه و مطابق با سرعت طبیعی کار میکند و بنابراین تمام مواد مغذی که از غذا بهدست آورده اید به شیوه ای مطلوب هضم و جذب میشود .

۵- اگر برای هضم غذا مشکل دارید ماست موسیر یک ماده غذایی عالی برای هضم غذا و رفع مشکلات گوارشی است. همچنین ماست به روده ها کمک می کند تا به حال عادی خود برگردند؛ باکتریهای مضر را از روده ها خارج می کند و در نتیجه هضم و جذب غذا آسان می شود. برای یک روز صبر کنید تا ماست و مواد طعم یکدیگر را به خود بگیرند. سپس برای مدت چند روز در آب سرد قرار دهید و آب را عوض کنید تا تندی آن گرفته شود. برای طرز تهیه ماست موسیر کارخانه ای باید به از موسیری استفاده کنید که تندی آن از بین رفته باشد. موسیر نرم تازه را که تندی آن گرفته شده است، داخل میکسر بریزید تا پوره شود. موسیر تازه تند است و باید آن را بپزید. سپس کیسه را از جایی آویزان کنید و زیر آن یک ظرف قرار دهید. بنابراین اگر قرار است از موسیر تازه استفاده کنید، بهتر است ماست چکیده خیلی سفت باشد. ۱- موسیر تازه یا خشک یک آنتیبیوتیک قوی برای مبارزه با عفونتهاست. ماست موسیر را در کنار انواع غذا به صورت دیش ساید یا به عنوان دیپ با انواع سبزیجات و خوراکیها از استیک گرفته تا انواع چیپس سیب زمینی و ترتیلا و ذرت میتوانید سرو کنید.

۲- موسیر تازه و خشک سرشار از ویتامین C و ویتامین A است، همان ویتامینهای ضروی که سیستم ایمنی بدن را با مبارزه با انواع ویروسهای کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا تقویت میکند. ۳- موسیر تازه و خشک سرشار از پتایسیم، فسفر، فیبر، اسید فولیک، کلسیم، زینک، پروتئین و آهن است. ۶- موسیر سرشار از آلیسین است، یک ماه موثر برای کاهش کلسترول بد خون که تولید آنزیم ردوکتاز را در کبد کنترل میکند. لازم به ذکر است که هرچند در تولید پنیر لاکتیکی از هیچ ماده افزودنی مصنوعی و چربی گیاه استفاده نمیشود ولی طعم و عطر آن مورد پسند و دلخواه اکثریت جامعه است. البته کار شما در این مرحله تمام نمیشود. اگر ماست شل و آبکی یا ترش مزه باشد، ماست موسیر شما خیلی خوش طعم نمیشود. زمانی که شما پنیر را بین این کاغذ میپیچید، رطوبت حفظ میشود. آب ماست به تدریج گرفته میشود و از طریق آبکش به داخل قابلمه میرود.

سپس ماست را همراه با صافی در یخچال قرار بدهید تا آب آن خارج شود. کره جنوبی با کسب امتیاز ۵۷ از ۱۰۰ در رتبه ۴۵ شاخص درک فساد (۹اُمین در منطقه آسیا و اقیانوسیه) قرار دارد. برای درست کردن ماست موسیر خانگی ابتدا باید موسیرها را در آب خیس کنید. برای درست کردن ماست خامهای به ازای هر یک لیتر شیر ۳ قاشق غذاخوری خامه صبحانه نیاز داریم. یک پارچه نخی نازک و تمیز را روی یک قابلمه بیندازید و ماست را در آن بریزید. بنابراین ماست به اندازه ۲ کیلوگرم را داخل یک کیسه نخی تمیز بریزید. وقتی ماست آماده شده موسیرها را با ماست مخلوط کنید و نمک و فلفل آن را اندازه کنید. حتي كودكان هم مقدار زيادي نوشابه مصرف ميكنند و نوجوانان و جوانان در تمام دنيا، ميل و رغبت زيادي به مصرف آن نشان ميدهند، ولي آيا اين سؤال در ذهنتان پيش آمده است كه؛ اين نوشيدني چقدر مفيد است يا چقدر ضرر دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید