پیرسینگ ابرو چیست؟

خانم های باردار اگر علاقه دارند این کار را انجام دهند باید تا زمان زایمان صبر کنند این کار احتمال ابتلا به عفونت های بعد زایمان را بیشتر کرده و بالا می برد و عفونت های بعد زایمان جزو عفونت های خطرناک می باشند . حتی تراشیدن ابروها هم جزو معیارهای جذابیت زنان به شمار می رفته. این طرح در چندین مرحله روی صورت زنان ترسیم می شد و عموما از ۷ سالگی آغاز می گشت. گینس مجموعه ای از عجیب ترین ویژگی ها و قدرت های جهان را در خود ثبت کرده است. بعضی بیماران پس از یک جلسه کاشت موی طبیعی موفقیت آمیز وقتی مشاهده می کنند میزان تراکم کاشته شده در ناحیه ای از سر نسبت به میزان تار موطبیعی در مشابه همان منطقه کمتر است درخواست کاشت مو جدید می دهند اگرچه از نظر علمی این کار عملی است ولی باید به این نکته هم توجه کرد که برای کاشت موی مجدد باید برداشت مجدد ا ناحیه دهنده مو داشته باشیم و با این کار تعداد موهای موجود در ناحیه دهنده خیلی کم می شود.

البته برای این امر از اسکنه های ویژه ای برای تراشیدن پوست استفاده می کردند و همانند تتوی امروزی، وسیله کارشان سوزن نبوده است. درسالهایی که گذشت تجارب و روش های متعددی مورد آزمایش قرارگرفت و در نهایت امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید از دسته های کوچکترمو موسوم به میکروگرافت ( micrograft) استفاده می شود که سبب نتایج رضایت بخش وظاهری طبیعی شده است و امری که تا چندی پیش حتی تصورش هم دشوار بود امروزه تبدیل به یکی ازاعمال جراحی سرپایی و بسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و کاشت موها در نقاط مورد نظر استوار می باشد.

او در کتاب خود ادعا کرده است که با یک قدرت ذهنی افراد میتوانند زیر آب نفس بکشند. موهای کاشت شده در افراد باید مادام العمر باشند ، ولی بدلیل شرایط آب و هوایی ، هورمونی و سن بین ۱۵ تا ۲۰ سال ماندگار میباشد . نکته بسیار مهم : متاسفانه در سال های اخیر در شهرهای پر جمعیت ایران مانند تهران، شیراز و اصفهان به دلیل نبود نظارت کافی بر عملکرد مراکز کاشت مو برخی افراد اقدام به انجام کاشت مو در محیط غیر درمانی می نمایند، لذا قیمت بسیار پایین تری نسبت به مراکز درمانی ارائه می دهند.

انسانها حدود چهار هزار سال است که در حال سوراخ کردن بینی خود هستند. اما در حال حاضر فقط در تئاتر می توان این گریم را دید. نظام بازرسی در وزات بهداشت چندان ممانعتی از این نوع عملهای محدود ندارد. طبیعی است که انجام جراحیهای محدود زیبایی توسط پزشکان و جراحان عمومی انجام شود اما حالا تعداد زیادی از آرایشگاههای زنانه و مردانه و در مواقعی هم داروخانهها که نه پزشک با تجربه دارند و نه متخصص زیبایی هستند به راحتی کار نصب این پیرسینگ ها را انجام میدهند. در همین راستا، شاید برایتان جالب باشد تا با مدهای عجیب و گاها ترسناکی از دوران باستان آشنا شوید که در زمان خود مصداق و معیار زیبایی به شمار می رفته اند.

بارزترین مصداق این ادعا، «مد» است. این مدل ابروها در قرون ۷ و ۸ میلادی در چین رایج بوده اند. همچنین در افراد چاق و کسانی که باردار میشوند، این سوراخ تغییر مکان میدهد و بد شکل میشود. پدر و مادرهایی که دوست نداشتند فرزندشان صورت و بدن خود را سوراخ کند و در آن حلقه و چیزهای دیگر بیندازد. برای این منظور می توانید حلقه یا گل میخ مورد نظر را از جواهرفروشی ها تهیه کنید. ۴. تا زمانی که پیرسینگ کاملا بهبود نیافته است، میخ یا حلقه پیرسینگ را خارج نکنید. اگر مجبور به استفاده از برخی کرمها هستید، آن ها را تا جایی که میتوانید دور از محل سوراخ قرار دهید.

SUT: این تکنیک، روش جدیدی است که تمام مراحل کاشت مو با استفاده از دستگاه­های اتوماتیک و تحت نظارت پزشک انجام می­شود. البته دامن عوارضی که در عمل برای پیرسینگ اعضای مختلف بدن گزارش شده، وسیعتر و متنوعتر است. اما برعکس، مردها با پوشیدن شلوارک یا دامن های کوتاه و پوشیدن جوراب، ساق و ماهیچه های پاهایشان را به معرض نمایش می گذاشتند. مردها نه تنها به تتوی بدن، بلکه ترسیم طرح های ماندگار روی صورت خود می پرداختند. استفاده از این دو روش در بین متخصصان کاشت مو بسیار مورد بحث است و برخی از پزشکان از ترکیب این دو روش استفاده می کنند.

از هفته سوم فقط یک مرتبه در فاصلهی بین دو بار حمام رفتن از این روش استفاده نمایید. برای این منظور از شما دعوت می کنیم تا در ادامه با روزیاتو همراه باشید. برای این کار لازم است پس از مشخص شدن مبلغ هزینه برای موهایتان، روی پیش پرداخت توافق کرده و باقی مبلغ را نیز در سه تا چهار قسط بپردازید. در پایان منتظر نظرها، تجربهها و سوالهای شما درباره مراحل کاشت موی طبیعی هستیم. بررسی شده و با توجه به نتیجه این مشاوره مشخص میشود که آیا شما باید کاشت مو انجام دهید یا از سایر روشهای درمان و کنترل ریزش مو استفاده کنید.

این مرکز یکی از اولین مراکز پیوند مو در ایران است که با استفاده از جدیدترین درمان های دارویی و جراحی، عمل کاشت مو را انجام می دهد. این متخصص عفونی ادامه میدهد: «ما به هیچ عنوان انجام این جراحیهای زیبایی را بدون خطرنمی دانیم اما آرایشگاهها و مراکز زیبایی که کارهایی از قبیل تاتو و پیرسینگ انجام میدهند، وسایل تیز و برنده را که برای مشتریان استفاده میکنند که باید کاملا با الکل ضدعفونی کنند و یا اینکه برای هر مشتری از وسیله جدید ضدعفونی شده استفاده کنند. «دکتر مؤید علویان» رئیس سابق شبکه هپاتیت ایران و رییس سازمان نظام پزشکی تهران در این باره میگوید: «یکی از شایع ترین علل ابتلای خانمها به هپاتیت C، انجام اعمال زیبایی مانند تاتو و پیرسینگ و استفاده از سوزنهای غیر بهداشتی است.

«دکتر رضایی» هشدار میدهد: بهتر است از این ابزار استفاده نکنیم، چون ریسک عفونت و عوارض دیگر را به همراه دارد. در کمال تعجب، اندی با حداکثر سرعت ۶۹ کیلومتر در ساعت از هدف فراتر رفت. این متخصص بیماریهای عفونی می گوید در برخی از مراکز آلوده این عمل میتواند زمینه ابتلا به بیماریهای عفونی خطرناک باشد که فرد تا مدت ها درگیر آن خواهد بود: «بسیار ضروری است افرادی که قصد انجام کارهای زیبایی مانند تاتو و پیرسینگ را دارند باید به ارائه دهندگان این خدمات یادآوری کنند که از وسایل یکبار مصرف و بهداشتی برای آن ها استفاده شود تا میزان ابتلا به بیماری به صفر برسد.

در نگاه اول تعداد پرشمار کلینیکهای زیبایی و کاشت مو باعث میشود فکر کنید یافتن بهترین مرکز کاشت مو در تهران بسیار آسان است. قبیله مائوری در اقیانوسیه ساکن بودند و بیشتر به خاطر علاقه وافرشان به خالکوبی شهرت دارند. این رسم در میان قبیله هایی همانند مایاها، آفریقایی ها و حتی در قرن بیستم در کشور فرانسه رواج داشته است. سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود چون در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت .

گاهی در اثر سوراخ کردن لب و زبان، تورمهای شدید ایجاد میشود که باعث بسته شدن راههای هوایی و اختلال در تنفس میشود. مفهوم زیبایی برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد؛ همین اختلاف سلیقه و دیدگاه است که تفاوت انسان ها را به وجود آورده است. هرچند آقای دکتر از بیان عوارض و عواقب احتمالی این نوع جراحی حرفی به میان نمیآورد؛ اما اگر دیدن این مدل عملهای زیبایی جدید شما را وسوسه میکند که این کار را انجام دهید توصیه میکنیم قبل از انجام این کار، نظرات علمی پزشکان و متخصصان بنام این حوزه را گوشه ذهن تان داشته باشید.

تتو، پیرسینگ و مدل موی جدیدی به نام دردلاک که نوعی بافت آفریقایی است در آرایشگاههایی بدون مجوز و غیرمجاز انجام میشوند. وقتی نوعی لباس، مدل مو یا سبک آرایش مد می شود، بیشتر مردم آن جامعه آن را زیبا انگاشته و پیروی می کنند. این رسم را نخستین بار یک اشراف زاده مد کرده و بقیه از آن تبعیت کردند. از طرف دیگر، ممکن است در اثر مالش لباسها یا کمربندها در آن ناحیه التهاب، عفونت و زخم ایجاد شود. هر چند که از مشکلات این روش میتوان به بخیه و باقی ماندن جای زخم روی سر برای مدتی اشاره کرد، در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا سعی بر این است تا این جای زخمها به حداقل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید