پیرسینگ ناف؛ هر آنچه باید بدانید – بلاگ طلاباش

خانم های باردار اگر علاقه مند به انجام این کار هستند دارند باید تا زمان زایمان صبر کنند، این کار احتمال ابتلا به عفونت های بعد زایمان را افزایش داده و عفونت های بعد زایمان جزو عفونت های خطرناک می باشند. رعایت مراقبت های بعد از پیرسینگ ناف نیز به تسریع بهبودی و به حداقل رسیدن احتمال بروز عوارض کمک خواهد کرد. برخی از زنانی که این ناحیه را «سوراخ کرده اند» می گویند: به رسیدن اولین حالت ارگاسم آنها کمک می کند.

ناف بند طلا که به اصطلاح پیرسینگ ناف میگویند، اشیایی تزئینی مانند پیرسینگ طلا را وارد سوراخ ایجاد شده میکنند. روشهایی مانند SUT و Micro FIT نیز بر اساس روش FIT انجام میشوند. تکنیکهای مختلف کاشت مو نظیر FUT، FIT و SUT قیمت متفاوتی دارند. هزینه کاشت مو به روش SUT به شرایط فرد متقاضی و همچنین میزان ریزش مو بستگی دارد.اما در حال حاضر این هزینه بین 4.000.000 تا 7.000.000 تومان می باشد. متاسفانه ریزش مو، افراد سراسر دنیا را درگیر خود کرده و در این میان آقایان بیشتر از خانمها درگیر این مشکل هستند.

در حالیکه طلای ۲۴ عیار دارای دوام و درخشندگی بیشتر و صد البته قیمت بالاتری است. دردلاک را شاید خیلیها هنوز در خیابانها و مناطق شهری ندیده باشید ولی این نوع مدل مو در بین دختران جوان و حتی پسران طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و در بیشتر مواقع هم در آرایشگاههای معمولی انجام نمیشود و در مکانهایی خصوصی مانند جاهایی که تتو و پیرسینگ انجام میشوند، دردلاک میزنند. عدم ضدعفونی مناسب و صحیح وسایل برای این کار علاوه بر این که می تواند باعث عفونت در محل سوراخ شده شود، می تواند باعث بیماری هایی مانند هپاتیت، عفونت های شدید اندام های داخلی شود.

3-هپاتیت،ایدز و سرطان: اگر ابزارها وسایلی که برای این کار انجام می شود،ضدعفونی نشود می تواند بیماری های واگیرداری نظیر ایدز و هپاتیت هم در فرد ایجاد کند ،زیرا این بیماری ها در اثر تماس با ابزارهای آلوده که قبلا برای شخص مبتلا استفاده شده است،منتقل می گردند. سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود ،چون در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت. این سوراخ در سمت راست یا چپ، بسته به سلیقه شخص، ایجاد میشود. هر کدام از آنها باعث ایجاد ظاهری چشمنواز میشود.

از عوارض این پیرسینگ میتوان به ورم بینی، خونریزی، ترشح چرک و مشکلات تنفسی اشاره کرد. آیا پس از پیرسینگبینی میتوان شنا کرد؟ این روش زمانی به کار می آید که متقاضی کاشت مو دارای بانک موی خوبی باشد،در این روش دیگر نیازی به برش و بخیه زدن نمیباشد و همچنین به بستری شدن نیز احتیاجی نیست و با استفاده از بی حسی موضعی میتوان فولیکول های مو را با ابزار خاصی از بانک مو برداشت و در محل طاس شده کاشت .در صورتیکه متقاضی دارای بانک مو مناسبی نباشد میتوان از موهای بدن فرد جهت پیوند استفاده نمود.در این روش که مو ها از پشت سر برداشته میشود محل برداشت قابل دیدن نیست و موهای کاشته شده دارای حالت بسیار طبیعی میباشد و بیمار نیازی به گذراندن دوره نقاهت پس از کاشت مو ندارد.

پیرسینگ طلا جزء معدود زیورآلاتی است که از قیمت بسیار کمی برخوردار است. ۱- حتما قبل از انجام عمل با پزشک معالج خود مشاوره داشته باشید. 4. پس از شستشوی کامل داخل و خارج پیرسینگ، بینی خود را با استفاده از آب گرم شستشو دهید. بنابراین قبل از انتخاب پزشک کاشت مو، باید بدانید که دکتر مورد نظر شما، مدرک خود را در کدام کشور و دانشگاه اخذ کرده است؟ توجه داشته باشید که این حفرهها از قبل وجود نداشتهاند و زمانی که سر سوزن قلم را با زاویه 40 تا 45 درجه داخل پوست قرار داده و پیستون را فشار میدهند، به وجود خواهند آمد.

پیرسینگ ناف به تقلید از گروه های آفریقایی در میان زنان اروپا رواج پیدا کرد و مدتی بعد هم به کشور های آسیایی و ایران هم رسید و به عقیده برخی افراد، یکی از نشانه های جذابیت و زیبایی به حساب می آید. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سر قرار می گیرد تا از بخیه ها و نواحی جراحی محافظت به عمل آید.

پیرسینگ نرمه و غضروف گوش معمولا با استفاده از گانهای مخصوص (دستگاه تفنگ مانند) انجام شده و برای قسمتهای دیگر بدن از سوزن استفاده میشود. پیرسینگ لب دائمی، در نقاط مشخص شده، بافت لب سوراخ میشود و پیرسینگ طلا نگیندار یا حلقه مانند در آن جای میگیرد. استفاده از زیورآلاتی مانند دستبند، انگشتر، گوشواره، پابند و … اگر مراقبتهای بعد از پیرسیمگ را به درستی انجام دهید شاهید عفونت و موارد این چنین نخواهید بود. از 1500 سال قبل از میلاد مسیح در بین اقوام هندوستان ،آفریقا و برخی افراد در خاورمیانه انجام میشده است و زنان در این اقوام باید این کار را انجام می دادند.

پیرسینگ (Piercing) یک واژه انگلیسی است که معنایش سوراخ کردن قسمتهایی از بدن برای نصب وسایل و قطعات تزئینی روی آنهاست. سوراخ کاری بدن (Body piercing) یا آژین کاری نامهای دیگر پیرسینگ است که در آنها بخشی از اعضای بدن جهت تعبیه جواهرات یا انداختنِ حلقه و آویز سوراخ میشود. هرچند که پیرسینگ یا سوراخ کردن بعضی از اعضا بدن برای نصب و آویزان کردنِ زیورآلات مختلف از جمله طلا، پدیدهای نوظهور در جهان مد و مدگرایی است که در جوامع مختلف از جمله ایران به یکی از عملها برای زیبایی تبدیل شده است، ولی باید بدانید که پیرسینگ هر یک از اعضای بدن کاری سخت و بعضاً هم خطرناک است.

پیرسینگ از زمان های بسیار دور در بین بعضی از اقوام در دنیا انجام میشده و فقط محدود به گوش نبوده و به سوراخ کردن گوش و بینی و لب و نوک سینه ها می پرداختند. خطر ابتلا به عفونت کشنده آنژین لودوبک در این پیرسینگ بسیار بالا است. بعد از عمل کاشت به ندرت پیش خواهد آمد که موهای کاشته شده باعث ریزش شود. ریزش مو عارضهای مشابه است که به دلیل جابهجایی فولیکولها اتفاق میافتد و پس از مدتی که ریزش کامل شد مرتفع میشود. خوب است بدانید افرادی که ریزش مو شدیدی دارند و نمی توانند از روش های کاشت مو و ترمیم مو استفاده نمایند ، باید از روش های ترمیم مو استفاده کنند که یکی از روش های ترمیم مو و کاشت مو ، روش HRT است.

چون علاوه بر اینکه درد و عوارض کمتری دارد، خیلی سریع هم خوب میشود. به کمک این دستگاه تمامی فولیکولهای برداشته شده به صورت اتوماتیک و با حداکثر تراکم در ناحیه مورد نظر کاشته میشود و نتایج کاشت مو بسیار طبیعی، در جهت مناسب و با تراکم یکنواخت و مناسب انجام میشود. امروزه سوراخ کردن کنار بینی یا روی زبان برای کاشتن حلقه های طلایی بسیار رواج پیدا کرده است،اما قبل از انجام این کار اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید. این روش از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا هر جلسه بین 7 الی 10 ساعت زمان میگیرد.

به طوری که متخصص کاشت مو می تواند تا میزان 14 هزار گرافیت مورد را تنها در یک جلسه بر روی قسمت مورد نظر پیوند دهد. در پیرسینگ ناف پوست کنار ناف را سوراخ کرده و به آن حلقه و یا جواهرات مورد نظر را آویزان می کنند. پیرسینگ طلا با توجه به خواستهی شما در بالا، پایین و کنار لب قرار میگیرد. از روز سوم میتوانید به آرامی شستن سر را آغاز کنید. فردی که قصد دارد این عمل را انجام دهد ، باید بداند بعد از آن ، چه کارهایی انجام دهد. علاوه بر این از پوشیدن لباس های زبر که باعث ساییده شدن محل جراحی می گردند،خودداری کنید.

البته اگر نظافت پیرسینگ بیش از حد انجام شود، می­تواند باعث حساسیت و کند شدن روند بهبودی شود. پیرسینگ گوش به معنای ایجاد سوراخ در محلی از بدن است که بر روی آن نیز زیورآلاتی شکیل نصب می شود. برای پیرسینگ و سوراخکاری نقطه و عضو مورد نظر حتماً باید از یک متخصص کمک بگیرید تا تبعات و مشکلات برایتان ایجاد نشود. ولی در عصر و دوره کنونی روشهای متنوع و حتی عجیبی در حوزه مد و زیبایی پا به عرصه وجود گذاشته که یکی از آنها پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست و برخی از اعضای بدن است.

بنابراین خانمها و آقایان صرفا برای افزایش زیبایی ظاهری از پیرسینگ بینی استفاده میکنند. بعد از سوراخ کردن محل مورد نظر، بافت و خون اضافی از محل سوراخ زدوده میشود. پیرسینگ طلا برای آقایان استفاده میشود اما باید توجه داشته باشند که پیرسینگ طلای آنها نقرهای باشد. پیرسینگ ناف حدودا 6 ماه زمان می برد که به طور کامل درمان شود و باید در این زمان مواظب باشید که محل زخم آلوده نشده وعفونت نکند. زیرا باقی ماندن حلقه اولیه درون سوراخ نقشی کلیدی در بهبود هرچه سریعتر زخم و جلوگیری از عوارض بعد از پیرسینگ دارد. زیرا فولیکولهای کاشته شده در این دوره در حال تثبیت هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

سپس فولیکول های مو در محل بدون موی سر کاشته می شوند. البته این توصیه به صورت عمومی می باشد و برای هر بیمار و با توجه به روش عمل کاشت مو متفاوت است. عفونت می تواند به صورت موضعی در محل جراحی یا به صورت گسترده در همه بدن و اندام ها به خصوص قلب و ریه ها روی دهد و باعث بروز شوک عفونت و حتی مرگ در شخص شود،پس دقت کنید کجا و توسط چه کسی این کار را انجام می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید