پیرسینگ چیست ؟

در حال حاضر بروزترین روش امریکا و اروپا می باشد و رکورد دار بالاترین تراکم و کیفیت کاشت مو است روش کاشت مو SUT می باشد. در جدیدترین شیوهی کاشت موی طبیعی با عنوان میکرو کاشت یا کاشت مو به روش میکروگرافت MICRO GRAFT که در حال حاضر به صورت انحصاری در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا انجام میپذیرد. جواهر متصل به ناحیه پیرسینگ را حتی در صورت اطمینان از عفونت خارج نکنید.این کار سبب تحریک عفونت و بسته شدن سوراخ پیرسینگ میشود .از خشک شدن موضع تا حد امکان جلوگیری کنید. حقیقت این است که پیرسینگ به خودی خود حرام نیست و مشکلی ندارد، اما لازم است که بانوان زیور آلات متصل به آن را از نامحرم بپوشانند و باعث جلب توجه او نشوند.

دو طرف شکاف این حلقه ها می بایست به درستی سوهان زده شوند تا موجب آسیب به بینی نشوند. اما این عوارض بعد از حدود ۱ الی ۲ روز از بین می رود. پیرسینگ پل، در بین دو چشم و در قسمت پل بینی انجام می شود. اگر بینی شما حساس باشد، دچار تورم، خونریزی، پوسته پوسته شدن یا ترشح چرک می شود. پیرسینگ بینی را دستکاری نکنید. بعد از انجام پیرسینگ تا پایان زمان ترمیم، آن را دستکاری نکنید و آویز را تغییر ندهید. پس از تمیز کردن بینی، آن را با آب گرم بشویید تا بقایای صابون یا محلول های شست و شو روی بینی شما نماند.

در نهایت بینی را با استفاده از یک دستمال توالت تمیز خشک کنید. اما حقیقت آن اسـت کـه بعضی از امور روزمره و ساده ي زندگی مـا هم اعتیادآور هستند در حالیکـه از این موضوع بی اطلاعیم؛ از عادت ها و رفتارهایمان گرفته تا حتی محصولات بهداشتی اي کـه استفاده میکنیم. سوراخ کردن بدن با هر سوزنی درد دارد اما به دلیل اینکه این کار سریع انجام میشود درد زیادی در آن احساس نخواهد شد که قابل تحمل نباشد . از آن جایی که موها در قسمت های مختلف بدن، در فازهای مختلفی از رشد قرار می گیرند، مهم است که مویی که برداشت می شود در مرحله استراحت نباشد.

تقریبا یک هفته تا ده روز طول می کشد تا گرافت ها در ناحیه اهدایی ثابت شوند، در این بازه زمانی نباید هیچ گونه فشار و آسیبی به فولیکول ها وارد شود. تا زمانی که پیرسینگ بینی خوب نشده است، از لوازم آرایشی و زیبایی در محل پیرسینگ استفاده نکنید. تا زمانی که پیرسینگ بینی تان به طور کامل خوب نشده است باید آن را تمیز کنید. عده اي از انواع مدل پیرسینگ بینی نیز بـه صورت چسبی بوده و عده اي از آن ها بدون سوراخ و چسب و بـه صورت موقتی قرار خواهند گرفت. هنگام ورزش باید مراقب باشید تا پیرسینگ بینی تان آسیب نبیند.

قضاوت سریع و عجولانه نسبت به عمل خود نداشته باشید. پیرسینگ ناف از همه انواع برای خانمهای حامله خطرناک است به خصوص اگر قصد داشته باشند تا با عمل سزارین فرزند خود را به دنیا آورند. در کلینیک صدف جهت راحتی حال مشتریان به خصوص در شرایط سخت اقتصادی امروزی، کاشت مو به صورت قسطی هم انجام میشود. پیرسینگ پل در قسمت سطحی صورت انجام می شود. بر خلاف گوش که معمولا با استفاده از تفنگ سوراخ می شود، بینی را با سوزن سوراخ می کنند. این مومیایی یک پیرسینگ گوش به ضخامت ۷-۱۱ میلیمتری داشتهاست.

از اینرو احتمال اینکه این پیرسینگ توسط بدن پس زده شود زیاد است. اگر بدن شما انرژی کافی برای بیرون راندن زیورآلات پیرسینگ پل را نداشته باشد، به ناچار آن را می پذیرد. ما در این مقاله به بررسی این سه مورد می پردازیم. علاوه بر آموزش فرآیند کاشت طبیعی مو، در این دوره نحوه بررسی نتایج پس از انجام کار و شرایط معاینههای اولیه پس از انجام پیوند مو نیز به شما آموزش داده خواهد شد. مشکل تغییر مکان ناف حتی به دنبال استفاده از زیورآلات سنگین نیز مشاهده شده است. از حوله برای خشک کردن بینی استفاده نکنید.

به علاوه پرزهای آن می تواند به زیورآلات بینی گیر کند و باعث خونریزی و سوزش شود. رختخواب کثیف می تواند روند خوب شدن پیرسینگ بینی را کند نماید یا باعث ایجاد عفونت شود. قبل از آنکه از این محلول های ضد عفونی برای تمیز کردن پیرسینگ بینی استفاده کنید، باید آن ها را در آب گرم حل نمایید. بینی خود را دو بار در روز (صبح و عصر) با استفاده از آب گرم و صابون آنتی باکتریال یا محلول های ضد عفونی مجاز دیگر تمیز کنید. فقط هنگام تمیز کردن بینی مجاز هستید تا به بینی خود دست بزنید.

البته تمیز کردن بیش از حد هم برای پیرسینگ بینی مضر است. برای آنکه بینی شما دچار درد، قرمزی و تورم ناشی از عفونت نشود، باید آن را به طور مرتب تمیز کنید. این روش عموماً با برداشتن یک نوار فولیکولی از پشت سر و انتقال آن به جلوی سر، انجام میپذیرد. در این روش بافت بینی به کمک گیره ثابت شده و یک سوزن توخالی با قطر مناسب از یک سمت وارد بافت بینی شده و بینی را سوراخ میکند.

متخصص پیرسینگ شما، یک سوزن توخالی را داخل بینی می کند و سپس حلقه را در سوراخ قرار می دهد. دراین پیرسینگ بخشی از دندان را می تراشند و نگینی روی آن می چسبانند. در پیرسینگ چشم هم شیء تزئینی از طریق جراحی زیر ملتحمه قرار میگیرد که برای درآوردن آن هم بار دیگر به عمل جراحی نیاز خواهد بود.. در مطالب قبلی نمناک هم اشاره داشتیم که هرچند عمل کاشت مو بسیار ساده و بی خطر است اما نکات ایمنی و تخصصی پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب باید کامل رعایت شود. به طور کلی، باید بینی خود را روزانه یک یا دو بار به مدت حداقل هشت هفته توسط محلول آب نمک یا صابون آنتی باکتریال تمیز کنید.

برای تمیز کردن بینی، یک گوش پاک کن یا پنبه را در این محلول بخیسانید و بینی را به مدت سه تا چهار دقیقه با آن تمیز کنید. عدم رعایت این موارد می تواند منجر به بیماری پری کندریت گوش شود. اکثر افراد برای حل این مشکل از محصولات بدون نسخه مثل ماینوکسیدیل (روگاین) استفاده می کنند. آشنایی با علایم عفونت بینی به شما کمک می کنند تا در صورت عفونت بینی، بلافاصله آن را درمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید