کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

بینی را میتوان از محلهای مختلفی سوراخ کرد و به آن زیور آویخت. موهای مجعد یا مواج نیز شاخص خوبی برای موفقیت کاشت مو هستند زیرا با حداقل پیوند پوشش مناسبی ایجاد خواهند کرد. همه آنچه درباره کاشت مو به روش… اگر از خون و دردسرهای پس از کاشت مو آزار نمی بینید، این روش درمانی با توجه به اینکه حس داشتن یک موی طبیعی همراه با رشد و فرم دهی و از همه مهمتر زنده بودن را بر روی سر دارد بنظر معقول تر برای انتخاب بنظر می رسد ولی اگر می خواهید از دردسر های پیش رویتان در فرایند کاشت مو در امان باشید بهتر است به شیوه هایی مانند ترمیم مو و پروتز مو بسنده کنید.

بیماران باید درمورد چگونگی خط مو همه چیز را به پزشک خود بسپارد و پیشنهاد متخصص مربوطه را قبول کند چون اتفاق افتاده است که بیمار با طرح پیشنهادی پزشک خود موافقت نکرده و خواسته خط موی پیشانیش زیاد از حد گرد یا پایین باشدبعد از روییدن موها فهمیده اند که در قبول نکردن نظر پزشکان اشتباه کرده اند . او گفت: یکی دیگر از مشکلات این است که فرد ممکن است از پیرسینگ خود دل زده شود و بخواهد آن را بردارد.

او گفت: به دلیل رابطه مستقیم این نوع فلز با بدن میتواند انواع بیماریهای طولانی مدت و عمیقی را ایجاد کند. اما پیش از آن بگوئیم که اگر دوست دارید بیشتر و بهتر با روند و روشهای سوراخ کردن گوش و انواع روشها و مراقبتهای بعد از آن آشنا شوید میتوانید روی همین لینک کلیک کنید تا به آن مقاله بروید. شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده باشید که به دنبال یک پزشک برای کاشت مو میگردید و پزشکتان در یک مرکز و کلینیک زیبایی، خدمات کاشت مو را ا دو دستمزد متفاوت انجام میدهد.

با افتخار اعلام میکنیم که درصد موفقیت کاشت مو بالای 90% است و برای اطمینان از این خبر میتوانید به کلینیک ما مراجعه حضوری داشته باشید و با زیباجویانمان گفتگو داشته باشید. حتی می توانید از تاکسی برای بازگشت خود استفاده کنید بهرحال توصیه ما این است که پس از عمل کاشت مو خودتان رانندگی نکنید. قبل از عمل استفاده ننمایید. استفاده از این نوع فلز میتواند موجب ایجاد شدن گوشت اضافه شود و فرد را نه تنها از لحاظ سلامتی بلکه زیبایی هم به مشکل می خورد. کل فرایند استخراج و کاشت در این روش به صورت کاملا اتوماتیک توسط خود ربات انجام میشود و پزشک تنها بر روی عملکرد آن نظارت خواهد کرد تا مطمئن شود که خطایی پیش نمیآید.

کاشت مو روش درمانی است که در این روش، فولیکول مو از قسمتی از سر (اهدا کننده) برداشته شده و به قسمت دیگری از سر که کم پشت است، منتقل میشوند. قسمتی از لالهی گوش که از بالا شروع میشود و پیچ میخورد و به پایین ادامه مییابد تا به نرمه میرسد را پیچه (یا حلزون helix) گوش مینامند. اگر ناخن مصنوعی محکم به چیزی بخورد این امکان وجود دارد که ناخن اصلی را از بستر خارج کند و با گذشت زمان میکروب ها، مخمرها و یا قارچها وارد این شکاف شوند.

اگر ناخن مصنوعی محکم به چیزی بخورد این امکان وجود دارد که ناخن اصلی را از بستر خارج کند و با گذشت زمان میکروبها، مخمرها و یا قارچها وارد این شکاف شوند. در این مدل سوراخ کردن گوش، درونیترین غضروف گوش سوراخ میشود که در بالای مجرای اصلی گوش قرار دارد. لازم به ذکر است که سوراخ کردن بیش از اندازه گوش خطراتی زیادی دارد که از جمله آن میتوان به پاره شدن نرمه گوش، عفونت غضروف گوش، خونریزی، گوشت اضافه و در موارد خاص سرطان پوست اشاره کرد. این آژینکاری به مراقبت زیادی دارد و ممکن است بیشتر از 2 ماه طول بکشد.

ممکن است بیش از 3 ماه طول بکشد. ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد. پیرسینگ گوش روک روی این غضروف انجام میشود و معمولاً هم دردناک است و ممکن است با سوزش، کشیدهشدن سوراخ و آسیب دیدن گوش همراه باشد. در این عمل احتمال سوزش، کشیده شدن سوراخ و آسیب دیدن گوش وجود دارد. از نظر ظاهری این پیرسینگ شباهت زیادی به پیرسینگ آنتیهلیکس دارد با این تفاوت که به صورت عمودی اجرا می­شود. به همین دلیل بهترین گزینه که نتیجه­ای فوری و تضمینشده را برای این افراد به ارمغان میآورد؛ کاشت مو است. ميزان و نوع ريزش موی سر، سن فرد، شکل کلی سربيمار، احتمال ريزش مو درآينده (و لذا نياز به جلسات بعدی کاشت مو) و انتظارات بيمار.

در پیرسینگ اوربیتال اغلب از گوشوارههایی به شکل منحنی، قلب و گل استفاده میشود. استفاده از گل میخ­های گوی شکل یا حلقه­های کوچک می­تواند جذابیت بالایی به این پیرسینگ بدهد. لیست متغیرهایی که قبل از جراحی کاشت مو بر اساس سابقه خانوادگی در نظر گرفته می شود شامل سن بیمار ، میزان موی اهدا کننده موجود و ریزش موی آینده است. برای مثال روش FUE که روشی قدیمی در کاشت مو محسوب میشود معمولا دارای قیمت کمتری نسبت به روش های جدیدتری مانند FIT ،SUT، یا میکرواف ای تی (MICRO FIT) دارد. داروهایی برای این مسئله وجود دارد که پزشک برای شما تجویز میکند.

از نظر ظاهری این پیرسینگ شبیه آنتیهلیکس است با این تفاوت که به صورت عمودی انجام می­شود. یکی دیگر از انواع سوراخکاری نرمهی گوش به این صورت است که سوزن پیرسینگ به جای اینکه به صورت عمودی وارد نرمه و از طرف دیگر آن خارج شود، در عرض نرمهی گوش وارد میشود و بعد از فاصلهی مشخصی از سمت دیگر آن خارج میشود. میزان برداشت از ناحیه ای از سطح سر که اصطلاحا ناحیه دهنده مو می گویند تا حدی مجاز است که به این ناحیه از سر آسیبی نرسد و پوست تحمل آن مدار برداشت را داشته باشد و بعد از برداشت ظاهر پوست آن ناحیه بدشکل و بد فرم نشود.

علاوه بر این در روشهایی که از دستگاههای دستی برای استخراج استفاده میشود، سرعت کار پایین میآید و لازم است که شخص زمان بیشتری را به کاشت مو اختصاص دهد. سعیدی درباره مشکلات کاشت ناخن، تصریح کرد: با کاشت ناخن مشکلی که در بافت ناخن ایجاد میشود این است با گذشت زمان بافت ناخن آسیب میبیند. نشانه قارچ ناخن هم سفید یا زرد شدن آن است، پس از مدتی ناخن مبتلا به قارچ ضخیم میشود و در موارد شدید ممکن است بیفتد.

اما جالب است بدانید که سوراخ کردن نرمهی گوش هم میتواند با توجه به اندازهی نرمه، فقط در یک ناحیه یا در چندین ناحیه انجام شود. در این بین روزنههایی ظاهر میشوند که به دلیل استفاده بیش از اندازه مواد شوینده و آب میتواند محل خوبی برای رشد قارچ باشد. در ادامه، زمانی را جهت تعداد جلسات لازم برای کاشت مو به روش BHT مشخص میکنیم. روش کاشت مو در این متد، دقیقا همانند روش FIT انجام می شود. در روزهای پس از کاشت مو ورزشهای سنگین انجام ندهید. در نتیجه، چندین پزشک شروع به استفاده از میکروگرافیهای حتی کوچکتر (یک تا چهار فولیکول مو) کردند.

هزینه کاشت مو را بر اساس تعداد گرافت های کاشته و همچنین مهارت پزشک متخصص میتوان برآورد کرد.کسی که برای پیوند مو به کلینیک کاشت مو مراجعه میکند،انتظار این را دارد که با یک هزینه معقول کاشت موی با کیفیتی داشته باشد.البته توجه به این نکته نیز مهم است که میزان هزینه ای که برای کاشت مو انجام میشود در برابر آن چیزی که بیمار بدست می آورد(منظور موی کاشته شده و سایر موضاعات مربوط به آن است) ناچیز است.

در کاشت مو به روش SUT که به ادعای برخی کلینیک های کاشت مو جدیدترین روش کاشت مو حال حاضر ایران می باشد، برداشت مو توسط دستگاه انجام می شود. سایر افراد تیم کاشت مو شامل جراحان کاشت، پرستار، متخصص بیهوشی و … طاس شدن یا عقب رفتن خط مو می­تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد؛ اما برای مردان در اوایل بیست سالگی این مسئله می­تواند نگران­کننده باشد. موهای ناحیهی بانک مو باید یکی دو روز پیش از عمل جراحی ایمپلنت مو تراشیده شوند تا همهی فولیکولهای موجود در آن ناحیه فعال شده، گرافتهای مویی با طول حدود یک میلیمتر را در اختیار پزشک قرار دهند.

افرادی هم که تصمیم دارند تا پس از جراحی بینی (رینوپلاستی)، عمل پیرسینگ را انجام دهند، بهتر است که حتما با پزشک متخصص مشورت کنند. به این دلیل که در لالهی گوش عصبهای زیادی وجود دارد و اگر متخصص پیرسینگ کمی بیدقتی کند، این عصبها آسیب میبینند و درد زیادی برای فرد به همراه خواهد داشت. البته یک مدل دیگر هم به نام پیرسینگ میکرودرمال وجود دارد. به این غضروف در اصطلاح آنتی­هلیکس هم گفته می­شود.

در انتهای آنتی­هلکیس و در محل رسیدن آن به بخش حلزونی گوش، یک برجستگی غضروفی وجود دارد که به آن پایه­ی آنتی­هلیکس میگویند. به این غضروف در اصطلاح آنتی­هلیکس یا درونپیچه هم میگویند. چون علاوه بر اینکه درد و عوارض کمتری دارد، خیلی سریع هم خوب میشود. البته بهتر است که محل پیرسینگ خیلی نزدیک انتهای پائینی نرمه هم نباشد. در صورتی که کنجکاوید که پیرسینگ بینی روی صورت شما چطور به نظر خواهد رسید، فوراً برای خرید پیرسینگ بینی اقدام کنید، چسبی، موقتی و بدون درد! زیرا در غیر این صورت پوست محل سوراخ شده، خشک شده و ممکن است آسیب ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید