10 درمان خانگی برای دفع سنگ صفرا

اگر سنگ های صفراوی حرکت کرده و یکی از مجاری صفرا را مسدود کنند و یا اگر بسیار بزرگ شوند، می توانند باعث ایجاد علائم ناراحت کننده ای شوند که به عنوان حمله کیسه صفرا شناخته می شوند. سنگهای صفراوی می توانند لوله ها (مجاری) را که از طریق آنها صفرا جریان می یابد ، از کیسه صفرا یا کبد به روده کوچک خود مسدود کنند. اگر سنگ های صفراوی کوچک باشند، داروهای حاوی اورسودوکسی کولیک اسید برای حل شدن آن ها تجویز می شوند.

در بسیاری از موارد، این گیاه می تواند مانع از تشکیل سنگ های صفراوی کلسترولی نیز شود. در بسیاری از موارد، سنگ های صفراوی هیچ نشانه ای ندارند و ممکن است فقط در تست های تصویر برداری کشف شوند. این عضو هیات علمی ادامه داد : سنگ کلیه تا وقتی حرکت نمیکند و ثابت است، هیچ علامتی ندارد. سنگ صفرا ممکن است هیچ علامت و علائمی ایجاد کنند. ۲٫ براساس آمار بهدست آمده، يک تن سنگ زمانيکه از معدن خارج ميشود ۵۰ درصد آن ناسالم و غيرقابل استفاده است که ضمن ايجاد ضايعات در نتيجه مصرفکننده بايد براي هر يک تن سنگ دو برابر بهاي آن را بپردازد.

برای پاکسازی هر سنگ روش متفاوتی وجود دارد؛ اما آنچه حائز اهمیت می باشد این است که حتما در طول استفاده، گوهرهای خود را از انرژیهای منفی پاک کنید. سنگهای مرمر در ابعاد و شکلهای مختلف برای کاربردهای گوناگون تولید می شوند که در جدول زیر سنگ مرمرها و بازه ابعادی تولیی در کارخانه ها و معادن آمده است. صبح ها با معده خالی این نوشیدنی را استفاده کنید. برای جلوگیری از نیاز به عمل جراحی برداشتن کیسه صفرا، اکثر پزشکان سعی می کنند سنگ را با استفاده از دارو حل کنند. شما می توانید این نوشیدنی ضد التهابی را هر روز برای کمک به سالم نگه داشتن کبد و کیسه صفرا بنوشید.

در طول شش روز اول، هر روز ۵ نوبت ۱۸۰ میلی لیتر آب سیب را با ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب حل کرده و بنوشید. ۲ قاشق غذا خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب سیب گرم مخلوط کنید. آب ۱/۲ لیمو را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. انرژی حرارتی بدست آمده از این طریق را می توان برای بخار كردن آب و به گردش درآوردن توربین های بخار ژنراتورهای الكتریكی مورد استفاده قرار داد.

برگ های کنگر فرنگی تاثیر choleretic (افزایش تولید صفرا) دارند و می توانند به کاهش سطح جامدات در کیسه صفرا کمک کنند. چاقی میتواند سطح کلسترول را افزایش داده و همچنین باعث شود که کیسه صفرا به طور کامل خالی نشود. مجله Surgical Endoscopy نیز گزارش داد که اثر ضد التهابی زردچوبه می تواند درد پس از عمل لاپاروسکوپی کیسه صفرا را کاهش دهد. برخی از داروهایی که برای درمان سنگ کیسه صفرا تجویز می شوند به کاهش درد و التهاب کمک می کنند.

طب سوزنی می تواند به درمان علائم سنگ صفراوی مانند التهاب و درد کمک کند. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده نشان می دهد که طب سوزنی می تواند به درمان درد شکم و درد شانه ناشی از التهاب کیسه صفرا (کولسیستیت) کمک کند. کوله سیستیت. سنگ های صفراوی بزرگ می تواند باعث التهاب کیسه صفرا شوند. سنگ کیسه صفرا که در گردن کیسه صفرا قرار می گیرد می تواند باعث التهاب کیسه صفرا (کوله سیستیت) شود. نوشیدن آب لیمو و روغن زیتون یک روش پاکسازی کیسه صفرا است. کیسه صفرا حاوی ترکیبی از مواد طبیعی مختلف است.

دکتر آلن رابی در مجله Medical Alternative Medicine گزارش داد که زنان مبتلا به سنگ صفراوی می توانند نیاز به عمل برداشتن کیسه صفرا را با قطع گوشت از رژیم غذایی خود کاهش دهند. مجله Medicine Alternative Review گزارش داد که یک ترکیب در لیمو وجود دارد که می تواند به درمان سنگ کیسه صفرا کمک کند. سنگ کیسه صفرا رسوبات سخت شده ای از مایع گوارشی هستند که می توانند در کیسه صفرا شما تشکیل شوند. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در خصوص خواص درمانی علف سکه طلا منتشر شد، گزارش داد که این گیاه می تواند به درمان سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه کمک کند.

برخی افراد فقط یک سنگ صفرا دارند اما بعضی هم هستند که در کیسه صفرای آن ها در آن واحد چند سنگ وجود دارد. مجله Toxicology and Applied Pharmacology گزارش داد که قاصدک در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان یک درمان طبیعی برای سنگ های صفراوی و برای کمک به تحریک تولید صفرا استفاده می شود. درد سنگ صفرا ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد. پس از آن می تواند خفیف شده و تا چند روز طول بکشد. در طول زمان ماقبل تاریخ، منابع شناخته شده کلیدی یشم در چین، هند و کره یافت شده است.تا به امروز، این مواد معدنی باارزش در کانادا، ماوری (نیوزلند)، مسوامریکا (گواتمالا) و حتی اگر باستان شناسان کشف کرده اند که در سراسر جنوب شرقی آسیا یشم سبز پیدا کرده اند، امروزه بیش از 70 درصد از جهان از برمه نشات می گیرد.

در صورتی که بیماری کیسه صفرا شدت یافت حتما باید به پزشک مراجعه کرده و درمانهای تخصصی را آغاز نمود. از انواع سنگ کیسه صفرا میتوان به سنگ صفراوی کلسترولی اشاره کرد که به طور معمول از کلسترولهای حل نشده تشکیل شدهاند. به دلیل خلل و فرج فراوان در توده فیروزه می توان برای خوش رنگ کردن آن نمکھای مس و آنیلین استفاده کرد. دلیل تشکیل سنگ صفرا به طور دقیق مشخص نشده است اما با توجه به تحقیقات پزشکان تصوراتی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از این تحقیقات میپردازیم.

این سنگ چند بار شکسته و خرد شده است. یاقوت نام سنگی شفاف و گرانبها می باشد که بسیار هم محبوبیت دارد و از این سنگ زینتی در ساخت انواع سنگ انگشتر بسیار استفاده میشود. کیسه صفرا مایع گوارشی به نام صفرا را در روده کوچک آزاد می کند. احمدآقا معلم است و در اتاقش با عنکبوتی به نام آسید ملوچ زندگی میکند. ضمن اینکه در طب سنتی پاشنه پا به عنوان محل ذخیره شدن بسیاری از مواد مضر بدن شناخته میشود که در استفاده از سنگ پا میتوان به دفع آنها کمک کرد.

طی عمل جراحی نفرولیتوتومی از طریق پوست، بیمار بیهوشی عمومی دریافت خواهد کرد و یک تا دو روز در بیمارستان بستری خواهد شد. در روز ششم، تا ساعت ۶ بعد از ظهر روزه بگیرید. این نوشیدنی را هر روز مصرف کنید. تنها منبع درآمدی ما ساخت سنگ پا آن هم به شیوه سنتی است ماهیانه 2 میلیون تومانی درآمد دارم، مردم روستا همه مشغول این کار هستند، هر کس به اندازه توان خودش، برای ما در معدن کار نیست یعنی ظرفیت نیروی انسانی مشغول به کار در معادن هم همین اندازه است. این سنگ باعث ایجاد شادی و نشاط در افراد غمگین و افسرده می شود و برای انجام کارهای سخت به آنها نیروی کافی را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید